Aleja Strajku Kobiet zamiast Jana Pawła II? Ostre słowa Wałęsy: „Łapy przecz od naszego papieża”

Papież dał impuls do zmian, które nastąpiły w Polsce w latach 80. I trudno w tej chwili przekreślać to wszystko, nie znając faktów – mówi o pomyśle usunięcia Jana Pawła II z nazwy jednej z gdańskich ulic i przemianowania jej na Aleję Strajku Kobiet polityk PO Jarosław Wałęsa.
Jarosław Wałęsa Aleja Strajku Kobiet zamiast Jana Pawła II? Ostre słowa Wałęsy: „Łapy przecz od naszego papieża”
Jarosław Wałęsa / fot. YouTube


Poseł Koalicji Obywatelskiej w rozmowie z Onetem w zdecydowanych słowach odciął się od pomysłu usunięcia papieża Jana Pawła II z nazwy jednej z gdańskich ulic. – Na razie powiedziałbym prosto: łapy precz od naszego papieża – stwierdził Jarosław Wałęsa.

– Rozumiem, że to jest delikatna sprawa. Że jest wiele niewyjaśnionych kwestii, które dotyczą kardynała Dziwisza, ale może powinniśmy pozwolić na wyjaśnienie tej sprawy zanim zaczniemy dotykać naszej świętości. Cokolwiek by nie mówić, to papież dał impuls do zmian, które nastąpiły w Polsce w latach 80. I trudno w tej chwili przekreślać to wszystko, nie znając faktów – uważa syn byłego prezydenta.

Polityk Platformy Obywatelskiej został także zapytany o wulgarny sposób wyrażania poglądów podczas protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Jego zdaniem jest to szokujące.

– Ja takiego języka nie używam. I gdy byłem na tych protestach, gdy słyszałem te wyrazy i inwektywy, czułem się troszeczkę nieswojo. Zawsze byłem wychowywany, że nie stosuje się takiego języka. Szczególnie w dyskursie publicznym. Dla mnie jest to szokujące – powiedział poseł KO.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe