REKLAMA

Kukiz: Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę

Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę - poinformował Paweł Kukiz.
Adrian Grycuk Kukiz: Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę
Adrian Grycuk / Wikimedia Commons

Decyzją Rady Naczelnej PSL klub Koalicja Polska podziękował nam za współpracę

 

- poinformował Paweł Kukiz.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nieoficjalnie: PiS przejmie posłów Kukiz'15? "Jeśli ktoś się do nas uśmiecha, my się odwzajemniamy"

 

Szef PSL poinformował, że jego partia nie będzie kontynuować współpracy ze środowiskiem Kukiza

Władze partii jednogłośnie uznały, że nie możemy kontynuować współpracy ze środowiskiem Pawła Kukiza; jesteśmy za silną obecnością Polski w UE; są tutaj zbyt daleko idące różnice - powiedział w czwartek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz poinformował, że władze PSL jednogłośnie uznały, że nie mogą kontynuować współpracy ze środowiskiem Pawła Kukiza.

"Racją stanu dla PSL, dla naszych wartości jest silna obecność Polski w Unii Europejskiej, gwarantująca bezpieczeństwo i rozwój, gwarantująca fundusze na wyjście z kryzysu covidowego" - podkreślił szef PSL. Jak mówił, ostatnie dni pokazały, że różnice w tej sprawie pomiędzy PSL a Kukiz'15 są zbyt daleko idące, by można było kontynuować współpracę.

"Ostatnie głosowanie za uchwałą zaproponowaną przez PiS o wetowaniu budżetu, ale też wypowiedzi dotyczące zrównywania Unii Europejskiej ze Związkiem Radzieckim - bo dotyczyły naszego projektu wpisania do konstytucji członkostwa Polski w Unii - przepełniły tę czarę goryczy, która z różnych powodów narastała" - oświadczył.

Kosiniak-Kamysz podziękował Kukizowi za ponad rok współpracy i "przyzwoity, a nawet bardzo dobry" wynik w wyborach parlamentarnych. "Ale współpraca jest efektywna, do momentu, kiedy patrzy się w jednym kierunku, kiedy można realizować wspólne cele, kiedy w sprawach racji stanu i fundamentu nie ma różnic. Te różnice mogą być w sprawach mniejszej wagi, ale w sprawach najważniejszych dla Polski, dla obywateli musimy patrzeć w jednym kierunku. To się rozjechało" - oświadczył prezes PSL.

Poinformował też, że Koalicja Polska tworzona z PSL, UED, senatorem Filipem Libickim i konserwatystami Marka Biernackiego "trwa i będzie kontynuowała swoją misję".(PAP)

autorzy: Aleksandra Rebelińska, Grzegorz Bruszewski

reb/ gb/ godl/

 

 

cwp/PAP


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura