Gary Barlow - brytyjski wokalista (ex-Take That) prezentuje nowy album "Music Played By Humans"!

Najnowsza płyta to następca „Since I Saw You Last” wydanego w 2013, który w ojczyźnie muzyka pokrył się dwukrotną platyną. Nowe wydawnictwo jest hołdem dla dzieciństwa Gary’ego, a szczególnie muzyki na orkiestrę i big band, która od zawsze pobudzała wyobraźnię muzyka. „Music Played By Humans” zostało nagrane z 80-osobową orkiestrą.
 Gary Barlow - brytyjski wokalista (ex-Take That) prezentuje nowy album

Single promujące wydawnictwo Brytyjczyka:

 „Incredible”: 

 

 

 

80-osobowa orkiestra błyszczy w tym radosnym kawałku o miłości, w którym sekcja dęta wspaniale komponuje się z niepodrabialnym wokalem Gary’ego. Wspominając proces nagrań „Incredible” oraz albumu, Barlow przyznaje: Gdy patrzę wstecz, nie zdawałem sobie sprawy, jakie olbrzymie znaczenie będzie miało to, że nagrywaliśmy w tak dużym składzie, biorąc pod uwagę, że teraz orkiestry nie mogą siedzieć w jednym pomieszczeniu razem. Zakończyliśmy sesje dwa tygodnie przed lockdownem i gdy teraz słucham tego materiału, mam masę dobrych wspomnień. Mamy w Londynie doskonałych muzyków… a oni są na mojej płycie. Jestem bardzo szczęśliwy – mówi Gary Barlow

 

 „Elita”: 

 

 

 

 „This Is My time”: 

 

 

 

 

Na krążku pojawili się znakomici goście: Michael Bublé, Sebastián Yatra, James Corden, Barry Manilow, Chilly Gonzales, Alisha Dixon, Beverley Knight, Ibrahim Maalouf
oraz Avishai Cohen. Jak tłumaczy Gary Barlow:

- Moją ambicją na początku nagrań tego albumu było stworzenie czegoś pełnego światło, święta muzyki oraz wspaniałych muzyków z Wielkiej Brytanii i reszty świata. Część nagraliśmy z orkiestrą,
część z kwartetami, latynoskim zespołem, a część ma sekcję jazzową i big bandową. To dźwięki naprawdę grane przez ludzi, stąd tytuł całego albumu.

 

Gary zgromadził grupę muzyków i współpracowników, z których część z pewnością będzie miłą niespodzianką dla publiczności. Album łączy smaki, emocje oraz wielkie, piękne brzmienie.

- Po raz pierwszy w karierze miałem okazję pracować z takim kalibrem muzyków nad swoimi piosenkami. Każdy z nich jest osobną jakością. „Elita” rozpoczęła się jako duet z Michaelem, który zasugerował,
by z duetu zrobić trio i zaprosić Sebastiána. To dało piosence zupełnie nową dynamikę. „The Kind Of Friend I Need” z Cordenem było niezwykle zabawnym przeżyciem – to ciepła, pełna dobrego humoru, zabawna piosenka, która celebruje brytyjski humor – w północny sposób!
 – mówi Barlow.

 

Na „Eleven” Gary połączył siły z francusko-libańskim jazzowym trębaczem i kompozytorem Ibrahimem Maaloufem. Avishai Cohen, uznany jazzowy muzyk, którego Barlow od dawna jest fanem, pojawia się w „Before We Get Too Old”. Nagrodzony Grammy Chilly Gonzales udziela się w „On What A Day”. Brytyjska wokalistka Beverly Knight użyczyła swojego niesamowitego głosu na „Enough and Enough”. W „What’s Leaving All About” Alesha Dixon w duecie z Garym śpiewa o rozpadzie relacji.
Wieloletni przyjaciel i legendarny artysta Barry Manilow gra na pianinie na „You Make The Sun Shine”.

 

- Gdy patrzę wstecz, nie zdawałem sobie sprawy, jakie olbrzymie znaczenie będzie miało to, że nagrywaliśmy w tak dużym składzie, biorąc pod uwagę, że teraz orkiestry nie mogą siedzieć w jednym pomieszczeniu razem. Zakończyliśmy sesje dwa tygodnie przed lockdownem i gdy teraz słucham tego materiału, mam masę dobrych wspomnień. Mamy w Londynie doskonałych muzyków… a oni są na mojej płycie. Jestem bardzo szczęśliwy.

 

Tracklista:

 

 1. Who’s Driving This Thing
 2. Incredible
 3. Elita (ft Michael Bublé & Sebastián Yatra)
 4. The Big Bass Drum
 5. This Is My Time
 6. Enough Is Enough (ft Beverley Knight)
 7. Bad Libran
 8. Eleven (ft Ibrahim Maalouf)
 9. Before We Get Too Old (ft Avishai Cohen)
 10. Supernatural
 11. Oh What A Day (ft Chilly Gonzales)
 12. What Leaving’s All About (ft Alesha Dixon)
 13. The Kind Of Friend I Need (ft James Corden)
 14. I Didn’t See That Coming

 

Deluxe Album

 1. Let’s Get Drunk
 2. The Day The World Stopped Turning
 3. You Make The Sun Shine (ft Barry Manilow)
 4. Incredible (Live)
 5. Incredible (F9 Charleston Remix)

Źródło: Materiały prasowe


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura