[WIDEO] „Dziadersi nie pozwolą wam wybrać nawet Młodzieżowego Słowa Roku”. Redaktor Polsatu nie przebiera w słowach

– Zanim zaczniemy rozmowę z naszymi gośćmi, chciałem wam opowiedzieć o sympatycznej historii – zaczął dziennikarz Polsat News Grzegorz Jankowski i podzielił się swoim poglądem na temat kontrowersji związanych z Młodzieżowym Słowem Roku 2020.
Dziennikarz Polsat News Grzegorz Jankowski [WIDEO] „Dziadersi nie pozwolą wam wybrać nawet Młodzieżowego Słowa Roku”. Redaktor Polsatu nie przebiera w słowach
Dziennikarz Polsat News Grzegorz Jankowski
fot. Twitter


– Jest taka kapituła Młodzieżowego Słowa Roku przy PWN, i tam jest takie popularne, często zgłaszane słowo „Julka”. Przypomnę, że „Julkami” i „Oskarami” nazywani są młodzi uczestnicy ostatnich manifestacji w wielu miastach w Polsce – powiedział dziennikarz i przypomniał, że słowo „Julka” zostało odrzucone przez kapitułę.

– Czyżby tam byli „dziadersi”? – zapytał Jankowski. Podkreślił jednak, że z całej sytuacji można wyciągnąć dwa ważne morały.

– Kilka lat temu wygrało słowo „odjaniepawlić”, pochodzące od Jana Pawła II. I wtedy nikomu to nie przeszkadzało – zwrócił uwagę.

– Drugi morał jest taki: drogie kochane Julie i drodzy kochani Oskarowie, zawsze tak było jest i będzie, że „dziadersi” rządzą światem i nie pozwolą wam wybrać nawet waszego własnego Młodzieżowego Słowa Roku – zakończył.

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura