REKLAMA

100 złotych opłaty za wejście do galerii handlowej? Zaskakujący pomysł posła PiS

Dzisiaj tłumy ludzi w galeriach handlowych. Czy nie można było jednak otworzyć sklepów w poniedziałek? – zapytał w mediach społecznościowych poseł PiS Bartosz Kownacki, po czym przedstawił zaskakujący pomysł na zmniejszenie tłumów w centrach handlowych.
Bartosz Kownacki 100 złotych opłaty za wejście do galerii handlowej? Zaskakujący pomysł posła PiS
Bartosz Kownacki / fot. Adrian Grycuk / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0 PL


W sobotę po długiej przerwie wznowiono działanie galerii handlowych. Zgodnie z wytycznymi obowiązuje limit osób – maksymalnie 1 klient na 15 m kw. W dalszym ciągu utrzymany jest nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Limity osobowe w centrach handlowych spowodowały, że w niektórych miastach tworzyły się gigantyczne kolejki klientów oczekujących na wejście do sklepu. Nie spodobało się to posłowi Prawa i Sprawiedliwości Bartoszowi Kownackiemu.

„Dzisiaj tłumy ludzi w galeriach handlowych. Czy nie można było jednak otworzyć sklepów w poniedziałek? To rozłożyłoby ruch na cały tydzień. Byłoby bezpieczniej” – napisał na Twitterze w sobotę przed godz. 16 poseł PiS.
 


Kolejny wpis polityka partii rządzącej wywołał niemałe poruszenie w internecie. Kownacki zaproponował rozwiązanie, które wprowadziłoby opłatę w wysokości 100 zł za wejście na teren galerii handlowej. Pieniądze byłyby oddawane przy wyjściu, tuż po okazaniu paragonu. Jak można się domyślać, celem rozwiązania miałoby być wykluczenie „spacerowiczów” w centrach handlowych.

„Dla naszego bezpieczeństwa i ograniczenia turystyki marketowej proponuję wprowadzić opłatę w wysokości 100 zł/osobę za możliwość wejścia do galerii handlowej. Zwrotne po okazaniu paragonu potwierdzającego zakupy” – napisał w mediach społecznościowych poseł.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura