HIT. Wg. rezolucji PE "Samorządowa Karta Praw Rodzin ogranicza przepływ obywateli UE z grupy LGBTI"

Bart Staszewski jest pochodzącym ze Szwecji aktywistą LGBT, za sprawą którego w światowej opinii publicznej upowszechnił się fake news nt. "stref wolnych od LGBT" w Polsce. Aktywista jeździ po Polsce, przykręca tabliczkę "strefa wolna od LGBT" do znaków drogowych z nazwami miejscowości, fotografuje i umieszcza w sieci. Chodzi o samorządy, które przyjęły uchwały przeciwko IDEOLOGII LGBT i Samorządowe Karty Praw Rodzin, w których nawet nie pada skrót "LGBT". Fake news Staszewskiego doprowadził już do gróźb ze strony dysponentów tzw. "funduszy norweskich", a na temat rzekomych "stref wolnych od LGBT" w Polsce wypowiadali się już europejscy politycy. Co ciekawe kwestia została poruszona w ostatniej rezolucji PE przeciwko Polsce i to w sposób kompletnie nic mający nic wspólnego z brzmieniem Samorządowych Kart Praw Rodzin, za to jak najbardziej zbieżny z fake newsem Staszewskiego!
fake news HIT. Wg. rezolucji PE
fake news / Pixabay.com

- (...) mając na uwadze, że od początku 2019 r. ponad 80 samorządów w Polsce przyjęło uchwały przeciwko osobom LGBTI+ (kolejny fake news, nie ma ani jednej takiej uchwały - przyp. red.), w których oświadczają, że są wolne od "ideologii LGBT", lub zatwierdziło w całości lub w części Samorządową Kartę Praw Rodzin, dyskryminującą w szczególności rodziny niepełne oraz rodziny i osoby LGBTI+ (niczego takiego nie ma ani w uchwałach sprzeciwiających się ideologii LGBT, ani tym bardziej w Samorządowej Karcie Praw Rodzin - przyp. red.), a także de facto ograniczającą swobodny przepływ obywateli UE (nie ma czegoś takiego jak obywatele UE, ponieważ UE nie jest państwem - przyp. red.) należących do tych grup (...)

- czytamy we fragmencie rezolucji przeciwko Polsce

Niestety nie dowiemy się z niej w jaki sposób prorodzinne uchwały sprzeciwiające się seksualizacji dzieci, miałyby "ograniczać przepływ obywateli UE".

- HIT! Zgodnie z lit. N Rezolucji ws. aborcji PE, Samorządowa Karta Praw Rodzin ogranicza swobodny przepływ obywateli UE z grupy LGBTI+. Co ma to wspólnego z aborcją nie wiadomo, ale EP podejrzewa chyba, że na skutek tablic Barta Staszewskiego niektórzy zawracali i jechali objazdem

- komentuje Szymon Szynkowski vel Sęk Sekretarz Stanu w MSZ


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe