Udana akcja krwiodawcza w ZG Sobieski

Śmiercionośny wirus Covid-19 odbił się na krwiodawstwie. W zatrważającym tempie zaczęło brakować krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Początkowa fala pandemii dopadła także i akcje zbiórek krwi, które od kilku lat co miesiąc organizowane są na parkingu stołówki szybu Piłsudski Zakładu Górniczego Sobieski.
 Udana akcja krwiodawcza w ZG Sobieski
"S" w ZG Sobieski

Organizatorzy zmuszeni byli odwołać dwie akcje krwiodawcze. Sytuacja ta była spowodowana faktem nie znajomości koronawirusa, jednak z miesiąca na miesiąc wiedza medyczna pozwalała w bezpieczny sposób podchodzić do nowej zarazy. Obecnie bez większych problemów organizowane już są kolejne akcje krwiodawcze. Z zachowaniem obostrzeń sanitarnych i dokładniejszych badań honorowych dawców krwi.

W piątek 27 listopada w Jaworznie odbyła się kolejna w tym roku akcja krwiodawcza zorganizowana wspólnie przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski oraz NSZZ „Solidarność” ZG Sobieski. Jeszcze przed przybyciem autokaru do poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic, grupa chętnych do podzielenia się swoją krwią ustawiła się w kolejce. Przez sześć godzin, 45 honorowych krwiodawców oddało ponad 20 litrów krwi. Akcje te są najliczniejsze w Jaworznie.

W tym roku odbędzie się jeszcze jedna akcja krwiodawcza organizowana wspólnie przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZG Sobieski oraz NSZZ „Solidarność” ZG Sobieski - w piątek 18 grudnia.


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura