[Video] Szokujący widok w dobie pandemii. Minister zdrowia zapowiada kontrole na stokach narciarskich

W weekend w Krynicy-Zdroju otwarto stok narciarski Słotwiny Arena. Na wyciąg ruszyły tłumy narciarzy.- Od najbliższego weekendu będą prowadzone kontrole stoków narciarskich, dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego. Jeśli potwierdzą jego naruszenie, będę rekomendował zamknięcie stoków - oświadczył w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.
 [Video] Szokujący widok w dobie pandemii. Minister zdrowia zapowiada kontrole na stokach narciarskich
/ Facebook: Krynica-Zdrój

Minister zdrowia Adam Niedzielski w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej odniósł się do doniesień dotyczących dużej liczby osób na stokach narciarskich w ostatni weekend oraz nieprzestrzegania zasad sanitarnych.

Jeżeli chodzi o kwestię tych obrazków, które wczoraj zdominowały sieci społecznościowe, to oczywiście - jako minister zdrowia - mogę wyrazić tylko i wyłącznie zaniepokojenie tą sytuacją

- mówił.

Jak dodał, choć w poniedziałek odnotowano nieco ponad 5 tys. zachorowań na Covid-19, to - zaznaczył - "radzę śledzić, co się będzie działo w piątek, czy w okolicach kilku dni, po tym, jak właśnie te masowe wyjazdy miały miejsce". 

Stoję na stanowisku, że jeżeli pewna odpowiedzialność społeczna nie będzie realizowana, to ja będę pierwszym w Radzie Ministrów, który będzie rekomendował premierowi zamknięcie stoków. Mamy do czynienia ze zdjęciami czy obrazkami, które mówią, że w żaden sposób nie były zachowane wymogi sanitarne

- zwrócił uwagę szef MZ. 

Niedzielski poinformował, że w poniedziałek rano rozmawiał z inspektorem sanitarnym oraz że będą prowadzone rozmowy z policją, by w najbliższy weekend odbyły się "takie kontrole, które dotyczą przestrzegania reżimu sanitarnego, który - przypomnę - został uzgodniony z właścicielami stacji narciarskich".

W tym kontekście wskazał na przestrzeganie dystansu w kolejkach do wyciągów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe