REKLAMA

"Nieprawdopodobne". Opłatki z symbolem "prawa do zabijania dzieci". Dochód na Strajk Kobiet

Trwa dyskusja na ile symbol Strajku Kobiet nawiązuje do symboliki run wykorzystywanych przez niemieckich nazistów, również w imię eugeniki, wystarczy przypomnieć tzw. "Akcję T4" w ramach której niemieccy naziści fizycznie eliminowali "życie niewarte życia" czyli niepełnosprawnych, chorych na schizofrenię, niektóre postacie padaczki, otępienie, pląsawicę Huntingtona, stany po zapaleniu mózgowia, osoby niepoczytalne, chorych przebywających w zakładach opiekuńczych ponad 5 lat oraz ludzi z niektórymi wrodzonymi zaburzeniami rozwojowymi. W ten sposób "wyelinowano" kilkadziesiąt tysięcy osób. Jednak nawet abstrahując od tej dyskusji i przyjmując założenie dobrej woli twórców znaku, i tak pozostaje znakiem, który ma symbolizować rzekome "prawo do zabijania" dzieci nienarodzonych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci podejrzanych o niepełnosprawność. W tej sytuacji umieszczenie tego symbolu na wigilijnych [Wigilia jest tradycyjną postną kolacją przed Świętem Bożego Narodzenia] opłatkach wydaje się wyjątkową perwersją.
opłatki wigilijne z symbolem Strajku Kobiet
opłatki wigilijne z symbolem Strajku Kobiet / Screen Instagram Zygmunt Miłoszewski

Zygmunt Miłoszewski, powieściopisarz, felietonista Newsweeka, opublikował na Instagramie zdjęcie opłatków z symbolem czerwonego piorunka

- Wigilijne opłatki edycja 2020. Będą do kupienia w @cafekulturalna, cały dochód na @strajk_kobiet. Wesołych!

- pisze Miłoszewski

- Katolickie Święta Bożego Narodzenia pod znakiem aborcji. Normalny dzień z życia lewicowych intelektualistów.

- To już jest przegięcie

- To jest jakiś niesmaczny żart. Świętowanie narodzin Chrystusa, Boga, który walczył o każde życie, opłatkiem ze znakiem walki o zabijanie dzieci. Obrzydliwość. Jeżeli ktoś uważa to za właściwe to niech sprawdzi sobie Dekalog, najlepiej kilka razy, żeby zrozumieć.

- piszą komentatorzy

- Nieprawdopodobne

- komentuje Marta Smolańska


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura