Szokujące. Redaktor Wyborczej chciałby kupić grafikę z płonącym kościołem

- Dwie grafiki promowane przez proaborcyjne środowiska atakujące ostatnio kościoły. Jedna z nich była wystawiona na sprzedaż, a dochód był przeznaczony na dalsze akcje uliczne. W obu sprawach zainicjowaliśmy postępowania karne. Wobec nawoływania do przemocy - nie można milczeć - pisze mec. Jerzy Kwaśniewski szef Ordo Iuris publikując dwie rzeczone grafiki z płonącymi kościołami i symbolami Strajku Kobiet. Do jego wypowiedzi odniósł się dziennikarz Gazety Wyborczej Paweł Wroński
Siedziba Agory, Wyborczej Szokujące. Redaktor Wyborczej chciałby kupić grafikę z płonącym kościołem
Siedziba Agory, Wyborczej
Screen YouTube

- A mógłby Pan poinformować, gdzie można kupić? Ta druga grafika bardzo interesująca.

- napisał Paweł Wroński

- Pomimo ataków na świątynie, eskalacji napięć społecznych, narastającej agresji, erupcji przemocy - Pan Redaktor pochwala obrazy zachęcające do lub kibicujące przemocy na tle religijnym? Nie zapytam nawet, czy tak samo redakcja GW reagowałaby na płonące świątynie innych religii.. (...) Przypomnę jak do agresji wobec kościołów ustosunkowała się Marta Lempart w ZETce „Oczywiście, że trzeba. Oczywiście, że trzeba robić to, co się czuje, to co się myśli i to, co jest skuteczne. I to, na co zasłużyli” Czy „to, na co zasłużyli” to też linia redakcji?

- pyta Jerzy Kwaśniewski

- Nie wiem czy są to obrazy zachęcające do przemocy na tle religijnym. W Pana umyśle tak. Ale to Pana problem. Druga grafika wyjątkowej urody. Obrazuje obecną sytuację Kościóła polskiego. Pan i Ordo Iuris też do tego doprowadziliście. Jeśli wierzy Pan w piekło to miejsce czeka.

- pisze Wroński

- Serio, uważa pan, że płonący kościół nie zachęca do przemocy na tle religijnym?

- pyta ekspert ds. energetyki Jakub Wiech

W końcu Wroński ucieka się do argumentów ad personam Kwaśniewskiego nazywając "złym człowiekiem", a Wiecha, który wypowiada się dla różnych mediów "ekspertem TVP"

- Proszę oddzielić sztukę od rzeczywistości. Inacze "Płonąca żyrafa" będzie wezwaniem do znęcania się nad zwierzętami. PS. Widziałem Pana kadzącego PiS w Wiadomościach TVP "Kto się tam pokazuje, tego ja nie szanuję"

- pisze Wroński 

Tu powstaje pytanie. Czy płonąca synagoga na niemieckich plakatach propagandowych z czasów nazizmu w zasadzie mieści się zdaniem redaktora gazety Wyborczej w dopuszczalnych kanonach sztuki i nie powinna budzić naszych wątpliwości?


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura