Tęczowe iluminacje na gdańskim ratuszu. Radna PiS wyjawiła, ile miały kosztować mieszkańców

Kolejne zmarnowane pieniądze – komentuje decyzję lokalnych władz o tęczowych i niebieskich iluminacjach na budynku Rady Miasta Gdańska radna PiS Joanna Cabaj.
Rada Miasta Gdańska Tęczowe iluminacje na gdańskim ratuszu. Radna PiS wyjawiła, ile miały kosztować mieszkańców
Rada Miasta Gdańska
fot. TVP 3 Gdańsk


W połowie listopada, w ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Dzień Tolerancji, gmach gdańskiej Rady Miasta został podświetlony w tęczowych barwach. – W ostatnich czasach słowo tolerancja, zostało zawłaszczone przez środowiska LGBT i straciło swoje znaczenie – twierdził wtedy w rozmowie z TVP3 Gdańsk poseł PiS Kazimierz Smoliński.

Z kolei w ubiegły weekend gdańskie budynki zostały podświetlone na niebiesko. Cel? Jak czytamy na oficjalnej stronie miasta Gdańska, „zamanifestowanie więzi miasta i Polski z Unią Europejską”.

„W wieczory weekendu 27-29 listopada specjalny rzutnik znowu »malował« front gmachu na niebiesko, z umieszczonym pośrodku wieńcem żółtych gwiazd, które symbolizują państwa członkowskie Unii Europejskiej. Dokładnie tak, jak jest na fladze UE” – poinformowano.

Jak dodano, na niebiesko podświetlono także fontannę Neptuna na Długim Targu, znajdujący się nad Motławą napis GDAŃSK, zwodzoną kładkę na Ołowiankę, ozdobę świąteczną przy fontannie Czterech Kwartałów, postoczniowy dźwig, a także wiadukt Nowa Wałowa.
 

Radna PiS komentuje


Do decyzji podejmowanych przez władze Gdańska o podświetlaniu miejskich budynków odniosła się w mediach społecznościowych tamtejsza radna PiS Joanna Cabaj. Wyjawiła także ile kosztowały zademonstrowane iluminacje.

„»Tęczowy Ratusz« kosztował mieszkańców 22 578,00 tydzień później zapewne podobną kwotę wydano na niebieski ratusz” – napisała na Twitterze Cabaj.

Jak dodała, „to pomysł To pomysł Prezydentów Unii Metropolii Polskich, gdzie Gdańsk wpłacił w tym roku składkę w wysokości 112 000,00”.

„Zlecenie wykonał GAK. Kolejne zmarnowane pieniądze” – twierdzi radna PiS.

 

 

 


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura