Poszukiwany Zbigniew S. pokazał auto. "Stare, ale jare F430 – byde nim uciekoł przed eną"

Sąd Okręgowy w Lublinie wydał we wtorek Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa S., za którym prokuratura wydała już wcześniej list gończy. S. wyjechał do Norwegii, aby starać się tam o azyl polityczny. Biznesmen śmieje się z tego i pokazuje auto, którym zamierza uciekać przed organami ścigania.
 Poszukiwany Zbigniew S. pokazał auto.
zrzut ekranu z serwisu YouTube / Facebook

"Sąd Okręgowy w Lublinie wydał Europejski Nakaz Aresztowania wobec Zbigniewa S." – powiedziała PAP rzeczniczka tego sądu Barbara Markowska.

"Zapadło wykonalne postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Zbigniewa S., jest on poszukiwany. Z akt sprawy wynika, że przebywa w Norwegii" – dodała Markowska.

O wydanie ENA wobec S. wystąpiła do sądu Prokuratura Regionalna w Lublinie. Chodzi o sprawę, w której prokuratura zarzuciła Zbigniewowi S. oszustwa podczas prowadzenia działalności charytatywnej na kwotę ponad 900 tys. zł i pranie pieniędzy w latach 2015-2017. W grudniu ubiegłego roku S. został w tej sprawie zatrzymany. Sąd odrzucił wtedy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, natomiast zastosował wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 500 tys. zł, dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Następne wnioski prokuratury o aresztowanie Zbigniewa S. w tej sprawie były odrzucane przez sądy, jednak 28 października tego roku, gdy S. wyjechał do Norwegii, Sąd Rejonowy Lublin-Zachód uwzględnił wniosek prokuratury i nakazał aresztowanie S. na dwa miesiące od zatrzymania. Na tej podstawie prokuratura wydała za nim list gończy.

Zbigniew S. na swoim profilu w mediach społecznościowych biznesmen prowadzi antyrządową krucjatę. Zachęca m.in. do kupowania maseczek z napisem "Je*ać PiS". Pokazał też zdjęcie samochodu, którym zamierza uciekać przed organami ścigania. 

"Stare, ale jare F430 – byde nim uciekoł przed eną" – napisał Stonoga na Facebooku.


Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura