REKLAMA

„COVID-19 to największy kryzys” – Chrześcijanie w Betlejem

„Mój dziadek otworzył sklep w pobliżu Bazyliki Narodzenia w 1927 roku. Mój ojciec przejął go w 1955, a ja w 2003 r. Należę do trzeciego pokolenia. Przez cały ten czas borykaliśmy się z wieloma trudnościami w prowadzeniu biznesu, szczególnie natury politycznej” - opowiada Rony Tabash i dodaje: „Zawsze powtarzaliśmy: musimy kontynuować, musimy się uśmiechać. Zawsze liczyliśmy na turystów. Ale kiedy pojawił się koronawirus, straciliśmy wszelką nadzieję. Koronawirus zniszczył nasze życie” – opowiada chrześcijanin z Betlejem w dramatycznej relacji dla PKWP.
sklep w Betlejem „COVID-19 to największy kryzys” – Chrześcijanie w Betlejem
sklep w Betlejem / fot. ACN/facebook

„80 proc. chrześcijan w Betlejem utrzymuje się turystyki. Już dziewięć miesięcy jesteśmy bez pracy. Potrzebujemy pielgrzymów i turystów, bo nie mamy nic innego” – dodaje.

Rony Tabash, właściciel sklepu z pamiątkami z drewna oliwnego i nie tylko, położonego w pobliżu Bazyliki Narodzenia w Betlejem, powiedział przedstawicielom papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, że COVID-19 jest największym kryzysem, z jakim spotkał się w swoim życiu.

Michał Bruszewski/PKWP.org/facebook

 

👉 Rony Tabash, właściciel sklepu z pamiątkami z drewna oliwnego i nie tylko, położonego w pobliżu Bazyliki Narodzenia w...

Opublikowany przez ACN - Pomoc Kościołowi w Potrzebie Środa, 2 grudnia 2020


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura