[Tylko u nas] Piotr Duda: "Podpis prezydenta kończy tę batalię"

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 27 listopada 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. - Ten podpis otwiera możliwość powrotu przedstawicieli “S” do Rady Dialogu Społecznego - skomentował przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda w rozmowie z Tysol.pl.
 [Tylko u nas] Piotr Duda:
/ fot. Robert Wąsik - Tygodnik Solidarność

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, która m.in. incydentalnie zezwoli na handel w najbliższą niedzielę. Solidarność od samego początku ostro krytykowała to rozwiązanie, zaznaczała jednak, iż ta ustawa to nie tylko złe rozwiązania. Rząd bowiem wycofuje się w niej ze wszystkich złych rozwiązań dotyczących Rady Dialogu Społecznego - wraca więc do pierwotnej ustawy o RDS, gdzie jest utrzymana trójstronność i to prezydent na wniosek danej organizacji powołuje i odwołuje członków RDS. Jak podkreślił przewodniczący "S" Piotr Duda w rozmowie z Tysol.pl, właśnie te zapisy są dla Związku najistotniejsze.

 

Podpis prezydenta pod nowelizacją ustawy antycovidowej otwiera możliwość powrotu przedstawicieli “S” do Rady Dialogu Społecznego. To efekt dialogu pomiędzy “Solidarnością”, którą miałem zaszczyt reprezentować oraz premierem Jarosławem Gowinem i minister Olgą Semeniuk. To nasz wspólny sukces

 

- zaznaczył Piotr Duda. Dodał, że przedstawiciele "S" którzy złożyli rezygnację z członkostwa w Radzie, byli jedynymi, którzy podjęli konkretne działania dla przywrócenia równowagi stron w RDS.

 

Wszyscy to krytykowali, ale jedynie my mieliśmy odwagę z tym walczyć. Podpis prezydenta kończy tę batalię

 

- stwierdził Piotr Duda. Zapytany o niedzielę 6 grudnia, która mimo protestów Solidarności będzie niedzielą handlową, odpowiedział:

 

Ciekawe jak się teraz czują ci, którzy wymyślili sobie, że “S” szantażuje prezydenta Andrzeja Dudę, aby opóźnił podpisanie nowelizacji, tak aby nie zdążyła wejść przed 6. grudnia? Jesteśmy przeciwni tej niedzieli, ale takie zagrywki to nie nasz poziom

 

- odpowiedział przewodniczący NSZZ Solidarność.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe