REKLAMA

Giertych zapowiedział powrót do polityki. „Chcę rozliczać PiS”

Mecenas Roman Giertych zapowiedział powrót do polityki. – To właściwie przesądza, że w następnych wyborach wystartuję do parlamentu – stwierdził w piątek na antenie TVN24.
 Giertych zapowiedział powrót do polityki. „Chcę rozliczać PiS”
/ fot. Kancelaria Sejmu/Łukasz Błasikiewicz


O swojej decyzji prawnik poinformował na antenie programu „Tak jest” w TVN24. Jak podkreślił, do tej pory przed powrotem do polityki powstrzymywała go żona. – Teraz – mówi Giertych – jest przekonana, że powinienem to zrobić.

– To właściwie przesądza, że w następnych wyborach wystartuję do parlamentu – zaznaczył mecenas i dodał, że „zawsze myśli o powrocie do polityki”.

Były wicepremier zapowiedział, że chce „brać udział w rozliczeniu PiS”. Przyznał, że rozpatruje kandydowanie „raczej do Senatu” niż do Sejmu.

Adwokat potwierdził tę wiadomość także za pośrednictwem mediów społecznościowych lakonicznie skomentował wpis jednego z użytkowników.

„Giertych właśnie zapowiedział w TVN24, że wraca do polityki, że wystartuje w wyborach do senatu, które jego zdaniem odbędą się w 2021 i że chce być przewodniczącym komisji, która rozliczy PiS z tego, co robi w Min.Spraw. »Ugrupowanie gangsterów«, o ile dobrze usłyszałem” – napisał użytkownik o nazwie AleksanderTwardowski.

„Dobrze pan usłyszał” – skwitował Giertych.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura