REKLAMA

Polacy nie rozumieją świąt Bożego Narodzenia? Warszawski ratusz odpowiada na krytykę ws. świątecznych kartek

Każdy widzi to, co chce widzieć - powiedziała PAP rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, pytana o krytykę świątecznych kartek przygotowanych przez ratusz. Boże Narodzenie to czas, który powinien łączyć, nie dzielić, i taki jest wydźwięk tych grafik - podkreśliła.
 Polacy nie rozumieją świąt Bożego Narodzenia? Warszawski ratusz odpowiada na krytykę ws. świątecznych kartek
/ Twitter @@warszawa

Grafiki utrzymane w konwencji świątecznych kartek pojawiły m.in. na oficjalnych profilach miasta w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej: Warszawski ratusz przygotował kartki świąteczne. Sawicki: „Co autor miał na myśli?”

Na jednej z nich widać Pałac Kultury i Nauki, charakterystyczną palmę na rondzie de Gaulle'a oraz pomnik Warszawskiej Syrenki. Na niebie widnieje księżyc oraz gwiazda, które zdaniem części komentatorów przypominają półksiężyc będący symbolem islamu. Niektórzy krytykowali także brak bezpośredniego nawiązania w grafikach do symboliki chrześcijańskiej.Pytana o te zarzuty przez PAP, rzeczniczka stołecznego ratusza podkreśliła, że "każdy widzi to, co chce widzieć". "Warszawa jako stolica jest przede wszystkim miastem tolerancyjnym. W Warszawie oprócz katolików żyją osoby o różnym pochodzeniu, wyznaniu, wierze, poglądach" - mówiła Gałecka, dodając, że kartki świąteczne przygotowane przez ratusz do wspólnego celebrowania mają zapraszać wszystkich.

"Motywem przewodnim ma być wspólnotowość. Święta Bożego Narodzenia to czas, który powinien nas łączyć, a nie dzielić - bez względu na różnice, które są pomiędzy nami. Taki jest wydźwięk grafik. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to nie rozumie tak naprawdę świąt Bożego Narodzenia" - podkreśliła Gałecka. (PAP)


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura