REKLAMA

„Środowiskowe kwasy”, „zaszczuli”. Kłótnia dziennikarzy TVN-u i Wyborczej

Sprawa nagrody Grand Press za wywiad z „Margotem” podzieliła dziennikarzy. Nikt się jednak nie spodziewał, że dojdzie do tefałenowsko-wyborczej różnicy zdań. Na grafice, którą udostępnił europoseł Dominik Tarczyński widzimy ostrą dyskusję pomiędzy Pawłem Wrońskim (Gazeta Wyborcza) oraz Konradem Piaseckim (TVN24). Red. Wroński ostrzega, że dyskusja „do niczego dobrego poza uwalnianiem się środowiskowych kwasów to nie prowadzi”.
Redaktor Paweł Wroński „Środowiskowe kwasy”, „zaszczuli”. Kłótnia dziennikarzy TVN-u i Wyborczej
Redaktor Paweł Wroński / screenYT

„Czy takie okładanie musi się odbywać publicznie?” – tak jedna z internautek skomentowała wymianę zdań między dziennikarzami. Konrad Piasecki skarży się na twitterze, że „twoi już tak zaszczuli moich, że chyba nie da się przywrócić status quo ante”. Z kolei Paweł Wroński podkreśla, że „skoro chcesz być sumieniem zawodu, musisz trochę popracować”.

 

Jury Grand Press nie przyzna tegorocznej nagrody w kategorii „Wywiad”. Powodem jest krytyka lewicowych środowisk, którym nie podoba się to, że wśród nominowanych znalazła się Beata Lubecka, która przeprowadziła wywiad z Michałem Sz. ps. „Margot” . W ich ocenie materiał był transfobiczny.

brus/twitter.com

fot. screenYT


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura