REKLAMA

Słowo „chrześcijanin” zakazane we Francji? Skandaliczna cenzura w radio

Jakie są granice tzw. „neutralności religijnej”? W stacji radiowej France Inter zablokowano wyemitowanie reklamy, w której pada słowo "chrześcijanie". Dyrekcja uznała, że zakaz jest konieczny z powodu „neutralności religijnej”. Reklamę chciało wykupić stowarzyszenie „Oeuvre d’Orient”. Od 150 lat wspomaga chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Spot dotyczył wsparcia potrzebujących. Po presji medialnej stacja uznała, że jedna reklamę wyemituje, aczkolwiek już francuskie media piszą, że spot będzie zmieniony. W jakiej formie? Nasuwa się także pytanie co by było gdyby sprawą nie zajęli się dziennikarze?
pixabay Słowo „chrześcijanin” zakazane we Francji? Skandaliczna cenzura w radio
pixabay / pixabay

Organizacji zaproponowano początkowo wyemitowanie spotu bez użycia słowa „chrześcijanie”. Biskup Pascal Golnisch nazwał działanie rozgłośni „karykaturą sekularyzmu”.

Katolickie media nie kryły swojego oburzenia decyzją dyrekcji stacji. Zaproponowano Stowarzyszeniu, by w reklamie zamiast słów "chrześcijanie na Bliskim Wschodzie" pojawił się zwrot "dzieło".

Organizacja prowadzi akcje pomocowe dla rodzin w m.in. w irackim Mosulu, Libanie, Syrii, Egipcie. Polityczna poprawność w zateizowanej niestety także jest elementem arsenału działań dyskryminacyjnych wobec wyznawców Chrystusa. Spot ma zostać wyemitowany pod koniec roku. Usłyszymy, w jakim charakterze.

Michał Bruszewski

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura