W żadnym z województw nie wzrosło bezrobocie

Według danych GUS, bezrobocie w lutym 2017 r. wyniosło 8,5 proc., czyli było o 0,1 pkt. Proc. niższe niż w styczniu. Potwierdziło to wcześniejsze szacunki Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.
 W żadnym z województw nie wzrosło bezrobocie
/ www.pexels.com

Jak wynika z najnowszych danych GUS, W końcu lutego, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła 1,38 mln i zmniejszyła się w porównaniu ze styczniem o 13,7 tys. osób. W porównaniu z lutym 2016 r. spadek wyniósł 16,3 proc., co stanowi 269,3 tys. osób.


 

Stopa bezrobocia w stosunku do lutego ubr. spadła o 1,7 pkt. proc.


 

Jednak w różnych województwach stopa bezrobocia jest bardzo różna i waha się w przedziale między 5,2 proc. w województwie wielkopolskim a 14,7 proc. w województwie warmińsko-mazurskim.


 

W stosunku do stycznia, bezrobocie spadło w 12 województwach. Jedynie w: małopolskim, opolskim, śląskim i wielkopolskim pozostała na tym samym poziomie.


 

Porównanie bezrobocia rok do roku wypada korzystnie we wszystkich województwach – wszędzie zanotowano spadki, a w największe w: zachodniopomorskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.


 

W lutym br. do urzędów pracy wpłynęło 137,5 tys. ofert zatrudnienia, czyli o 12,1 rpco. więcej niż w styczniu i o 5,7 proc. więcej niż rok wcześniej.


 

Anna Grabowska


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe