"Trzymaj się z dala od UE i Europy". Mocne słowa premiera Słowenii do George'a Sorosa

Proszę, trzymaj się z dala od Unii Europejskiej i Europy - napisał w piątek na Twitterze premier Słowienii Janez Jansza, odpowiadając na tweeta finansisty George'a Sorosa w sprawie porozumienia UE dotyczącego budżetu.
/ fot. World Economic Forum - Wikipedia CC BY-SA 3.0

"Proszę, trzymaj się z dala od UE i Europy. Twoje brudne pieniądze dla tak zwanych NGO to największe źródło konfliktów na kontynencie, które niszczy zaufanie wśród ludzi i demokracji" - napisał premier Słowenii.

"Już wystarczy brexit. UE potrzebuje odbudowy i stabilności. Kanclerz (Niemiec Angela) Merkel zrobiła dobrą robotę" - dodał.

W ten sposób Jansza odpowiedział na tweeta Sorosa, w którym miliarder ocenił, że "Węgry i Polska bezczelnie zagrażają fundamentalnym wartościom UE". "Kompromis w sprawie budżetu, który UE osiągnęła z tymi dwoma krajami, odzwierciedla mylną wiarę w to, że to zagrożenie można wyeliminować myśleniem życzeniowym" - stwierdził Soros na Twitterze zamieszczając link do tekstu swojego autorstwa na łamach portalu Project Syndicate, którego jest sponsorem. 

W tekście finansista wyraża opinię, że "kanclerz Angela Merkel poddała się szantażowi Polski i Węgier, a zawarty w Brukseli kompromis w sprawie praworządności jest najgorszym z możliwych".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe