REKLAMA

Majchrowski udzielił urzędniczkom urlopów na Strajk Kobiet. Prokuratura w krakowskim ratuszu

Prokuratura weszła do krakowskiego ratusza. Sprawdza tam, czy nie doszło do sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego – poinformowała „Gazeta Wyborcza”
 Majchrowski udzielił urzędniczkom urlopów na Strajk Kobiet. Prokuratura w krakowskim ratuszu
/ zrzut ekranu z serwisu YouTube

Chodzi o decyzję prezydenta Krakowa. Jacek Majchrowski udzielił urzędniczkom urlopów, by mogły wziąć udział w manifestacjach.

Środa ma być dniem ogólnopolskiego strajku kobiet. Dla mnie – jako pracodawcy – jest oczywiste, że każda pracownica urzędu, która będzie chciała dołączyć do tej inicjatywy, ma do tego pełne prawo. Nie będę utrudniał ani zniechęcał do przystąpienia do strajku i mam nadzieję, że tak samo postąpią też inni krakowscy pracodawcy

– pisał w mediach społecznościowych Majchrowski.

Prokura żąda wyjaśnień od włodarza miasta. Śledczy chcą wiedzieć, czy urzędnikom z ratusza „udzielono urlopów, by wzięli udział w Strajku Kobiet i czy przed udzieleniem takich urlopów prezydent lub podlegli mu urzędnicy zachęcali do udziału w tych zgromadzeniach lub wypowiadali się na temat bezpieczeństwa epidemiologicznego”.

Prokuratorzy chcą sprawdzić, czy nie naruszono kodeksu karnego. Dotoczy to artykułu mówiącego o „sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: poprzez powodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej”.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura