REKLAMA

Przed nami trzecia fala epidemii? Czarny scenariusz brytyjskich ekspertów

Szefowie angielskiej służby zdrowia ostrzegają przed trzecią falą epidemii koronawirusa. W przyszłym tygodniu rząd ma podjąć decyzję w sprawie luzowania lub zaostrzania regulacji w poszczególnych regionach Anglii.
 Przed nami trzecia fala epidemii? Czarny scenariusz brytyjskich ekspertów
/ pixabay.com

Szef NHS Providers Chris Hopson nie krył w rozmowie z BBC niepokoju.

Luzowanie regulacji oznacza więcej zakażeń, więcej problemów służby zdrowia i więcej zgonów, których dałoby się uniknąć

- wyliczał Hopson.

Sytuacja w wielu miejscach Anglii się pogarsza. Przykładem jest Londyn, w którym epidemia przyspiesza, a w części dzielnic liczba przypadków infekcji przekracza średnią krajową. Zakażeń jest też coraz więcej też na przykład w Walii. Sytuacja na północy Anglii się wprawdzie poprawia, ale nadal jest poważna.

Na dwa dni przed Bożym Narodzeniem mieszkańcy Królestwa, w tym także polscy imigranci, będą mogli ruszyć w drogę i przez pięć dni spotykać się w gronie liczącym maksymalnie trzy gospodarstwa domowe. 

Część ekspertów wyraża niepokój, że świąteczne poluzowanie zasad będzie miało taki sam efekt, jak wyprawy w Święto Dziękczynienia w USA. Wstępne dane wskazują, że liczba zakażeń w Stanach wzrosła.

Zaniepokojenie świątecznymi zasadami wyraził w rozmowie z Polskim Radiem profesor Karol Sikora, były dyrektor jednego z programów Światowej Organizacji Zdrowia.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura