REKLAMA

Nieoficjalnie: Orlen rozważa zakup "Rzeczpospolitej"

Po przejęciu wydawcy mediów regionalnych Polska Press PKN Orlen rozważa kupno także gazet ogólnopolskich - "Rzeczpospolitej" i "Parkietu". Taką informację podał portal onet.pl, powołując się na nieoficjalne źródła.
 Nieoficjalnie: Orlen rozważa zakup
/ Babij Public domain

"Miałby być to kolejny krok na drodze do tzw. repolonizacji rynku mediów w Polsce, na którą zielone światło dał prezesowi Orlenu Danielowi Obajtkowi szef PiS-u Jarosław Kaczyński" - czytamy w Onecie. Mieli w tej sprawie przeprowadzić długą rozmowę.

Onet twierdzi, że plany Orlenu w sprawie przejęcia Gremi Media (wydawca m.in. w "Rzeczpospolitej", "Parkietu") potwierdzają dwa źródła - jedno z rządu i jedno z zarządu jednej ze spółek. Ale rozmowy mają być objęte tajemnicą, że nawet członkowie zarządów mogą o nich nie wiedzieć. 

W oficjalnej odpowiedzi dla Onetu Gremi Media zaprzeczają, że takie rozmowy trwają.

"Gremi Media SA nie jest stroną żadnych rozmów, ani adresatem żadnych propozycji dotyczących zmian swojej struktury właścicielskiej. W szczególności od podmiotów wskazanych w pytaniach. Zwracamy jednak uwagę, że Gremi Media SA nie jest dysponentem swoich akcji i jedynym podmiotem mogącym udzielić pełnej odpowiedzi na tak sformułowane pytania jest właściciel pakietu kontrolnego akcji, czyli spółka KCI SA.” – czytamy w odpowiedzi biura prasowego Gremi Media, cytowanej przez Onet. 

7 grudnia PKN Orlen poinformował, że przejmuje wydawnictwo Polska Press od niemieckiej Verlagsgruppe Passau Capital Group, która jest w posiadaniu 20 z 24 wydawanych w Polsce dzienników regionalnych. 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura