REKLAMA

[WIDEO] „Umierają tysiące Polaków i wy jesteście temu winni”. Posłanka PO grzmi z sejmowej mównicy

Ludzie będą padać jak muchy, tak jak padali w tym roku, dlatego że w czasie pandemii oszczędzacie na ochronę zdrowia – mówiła w Sejmie posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna.
 [WIDEO] „Umierają tysiące Polaków i wy jesteście temu winni”. Posłanka PO grzmi z sejmowej mównicy
/ fot. PAP / Piotr Nowak


W czwartek przed południem Sejm uchwalił ustawę budżetową na 2021 r. z deficytem na koniec roku w wysokości 82,3 mld zł. Wprowadzono kilkanaście poprawek zgłoszonych przez posłów PiS, w tym zwiększającą o 26 mln zł kwoty na odszkodowania za szkody wyrządzone przez zwierzęta chronione i łowne.

Sposób głosowania ws. budżetu wywołał jednak oburzenie wśród polityków opozycji, a posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna złożył wniosek o reasumpcję głosowania. Stwierdziła także, że obóz rządzący jest winny śmierci tysięcy Polaków w wyniku COVID-19.

– W imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej i Lewicy składam wniosek o reasumpcję głosowania. Debata budżetowa była kiedyś najważniejszą debatą w Sejmie. Dyskutowaliśmy wtedy o tym, jaka ma być Polska. Wy niszczyliście debatę o państwo, tak jak zniszczyliście państwo. Został tylko wasz partyjny i prywatny interes i taki jest budżet na 2021 rok – stwierdziła Leszczyna.

– W tym budżecie PiS skazuje tysiące osób chorych na raka i na choroby serca na śmierć. Ludzie będą padać jak muchy, tak jak padali w tym roku, dlatego że w czasie pandemii oszczędzacie na ochronę zdrowia. Bo ważniejsza jest propaganda, przekop Mierzei Wiślanej, wasze megalomańskie pomysły. Tymczasem codziennie umierają tysiące Polek i Polaków i wy jesteście temu winni – dodała.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura