REKLAMA

„Zamykamy galerie i pojawią się ograniczenia ruchu”. Minister Zdrowia podał szczegóły

Zamykamy galerie, oprócz sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli m.in. sklepów spożywczych, czy drogerii - poinformował w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Na konferencji prasowej szef MZ powiedział, że kolejna regulacja, która "ma ochronić nas przed trzecią falą epidemii w tym nadchodzącym czasie" dotyczy galerii handlowych. "Zamykamy galerie, oprócz oczywiście tych sklepów, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb, czyli sklepy spożywcze, drogerie i inne sklepy, które w takiej kategorii sobie zamieszczamy" - powiedział Niedzielski. „Wprowadzamy ograniczanie w przemieszczaniu się od godz. 21.00 31 grudnia do godz. 6.00 1 stycznia” - dodał.
Adam Niedzielski „Zamykamy galerie i pojawią się ograniczenia ruchu”. Minister Zdrowia podał szczegóły
Adam Niedzielski / screen YT KPRM

Minister zdrowia poinformował na konferencji prasowej, że w sylwestra zostaną wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się. "To ograniczenie będzie obowiązywało od godz. 21.00 31 grudnia do 6.00 rano dnia następnego" - przekazał minister.

"Oprócz tego bardzo ważnym elementem jest to, że dla wszystkich osób, które będą przyjeżdżały do Polski transportem zorganizowanym, będzie obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny" - stwierdził

„Niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo efekt szczepienia populacyjnego nie pojawi się w styczniu i lutym”.

Podczas konferencji prasowej szef MZ przypomniał, że druga fala pandemii COVID-19 w Polsce rozpoczęła się z poziomu 1 tys. zakażeń dziennie, a w apogeum osiągnęła poziom ok. 28 tys. zakażeń dziennie. Zwrócił też uwagę, że nadal nie wróciliśmy do poziomu zakażeń sprzed II fali.

"Niestety można zauważyć w ostatnim czasie, że ta fala wyhamowała na poziomie mniej więcej 10 tys. zakażeń, nawet nieco więcej, z czym mamy do czynienia w ostatnich dwóch tygodniach" - powiedział. "Niestety niewykluczone, że przed nami jeszcze trudniejsze dni i tygodnie, bo trudno liczyć, że szczepienia, na które tak bardzo liczymy, ochronią nas w tej najbliższej perspektywie, w tym najbliższym czasie, bo nawet zakładając optymistycznie, że zaczniemy się szczepić jeszcze w tym roku, to efekt szczepienia populacyjnego na pewno w styczniu, lutym się jeszcze nie pojawi" - stwierdził

"Widmo III fali, która się będzie rozpoczynała z tego poziomu 10 tys. zachorowań będzie na pewno oznaczało przekroczenie granic wydolności służby zdrowia"


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura