Koronawirus na szczycie UE? Reuters: prawdopodobnie Macron tam się zakaził

Unijny szczyt nie obradował tym razem online. Do Brukseli w ubiegły czwartek przylecieli przywódcy krajów Wspólnoty, by m.in. spróbować znaleźć kompromis w sprawie budżetu UE. Mimo infekcji prezydent Francji, który poddał się kwarantannie, wziął w czwartek udział w telekonferencji poświęconej polityce zagranicznej i pomocy humanitarnej.
W czwartek rano, powołując się na źródło z otoczenia Macrona, stacja BFM TV poinformowała, że prezydent czuje się dobrze i przechodzi infekcję koronawirusową łagodnie. Macron spotkał się ostatnio z wieloma politykami z Francji i zagranicy, którzy również będą musieli się izolować. Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i premier Hiszpanii Pedro Sanchez, którzy jedli lunch z prezydentem Francji w poniedziałek, również muszą poddać się kwarantannie.
Premier Portugalii Antonio Costa spotkał się z Macronem w środę i, jak poinformowała jego kancelaria, poddał się samoizolacji oraz odwołał zaplanowane w najbliższym czasie podróże.
Komentarze
Prof. Romuald Szeremietiew: Sprawdzian Trumpa wypadł dla sojuszników USA fatalnie!
Francuski żołnierz zginął w Iraku. Macron zabrał głos

Francuski dyplomata oskarżył Ursulę von der Leyen o nadużycie

Francja przygotowuje misję otwarcia Cieśniny Ormuz w związku ze wzrostem cen ropy



