REKLAMA

"Dołączył do płaskoziemców i foliarzy”. Dziennikarz o Tusku

„Donald Tusk mimo swojego wieku potrafi jeszcze zaskoczyć. Dziś np. dołączył oficjalnie do płaskoziemców i foliarzy od "plandemii"” – tak porównanie stanu wojennego do obostrzeń pandemicznych przez Donalda Tuska skomentował Samuel Pereira, dziennikarz TVP. Kim jest wspomniany „foliarz”?
Donald Tusk i Marta Lempart
Donald Tusk i Marta Lempart / social media

Zgodnie z internetową biblioteką slangu miejskiego (miejski.pl) to: „osoba, która jest łatwowierna tudzież naiwna. Wierzy w wiele teorii spiskowych (często absurdalnych) i próbuje wmówić je innym. Są to zazwyczaj osoby starsze. Często takie osoby wierzą również w astrologię i wróżbiarstwo. W niektórych przypadkach tacy ludzie dołączają do sekt, wygłaszając swoje poglądy”. Z kolei „płaskoziemcy” to osoby podważające heliocentryzm, sądzące iż planeta Ziemia jest płaska jak placek. Bardzo często "foliarze" podważają istnienie pandemii nazywając ją "plandemią". Słowo "foliarz" jest związane z foliowymi czapeczkami rzekomo chroniącymi mózg przed groźnymi falami. Nosili je bohaterowie kultowego filmu "Znaki".

 

Donald Tusk mimo swojego wieku potrafi jeszcze zaskoczyć. Dziś np. dołączył oficjalnie do płaskoziemców i foliarzy od "plandemii" https://twitter.com/donaldtusk/status/1339596237150928905

Opublikowany przez Samuela Pereirę Czwartek, 17 grudnia 2020

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura