P. Duda: "Dziękuję bp. Szlachetce za prawdziwe i odważne słowa. To dla nas ważne i potrzebne świadectwo"

- Serdecznie dziękuję w imieniu własnym i członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”, za odważne i prawdziwe słowa oceniające wydarzenia ostatnich lat i miesięcy, które Jego Ekscelencja określił mianem „Ideologii bezwstydu”. To było dla nas niezwykle ważne i potrzebne świadectwo, szczególnie w kontekście żenującej profanacji pamięci Zbigniewa Godlewskiego podczas niedawnego protestu w ramach tzw. „Strajku kobiet”, która miała miejsce w Gdyni - napisał Piotr Duda, przewodniczący KK NSZZ "S" w liście do ks. bp Wiesława Szlachetki, Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej.
Bp Wiesław Szlachetka przemawiający na obchodach 50. rocznicy Grudnia '70 w Gdyni P. Duda:
Bp Wiesław Szlachetka przemawiający na obchodach 50. rocznicy Grudnia '70 w Gdyni / fot. Robert Wąsik - Tygodnik Solidarność

Biskup Wiesław Szlachetka podczas obchodów 50. rocznicy Grudnia '70 mnóstwo miejsca poświęcił bieżącym wydarzeniom. Prosił, by „Bóg miłosierny” przebaczył przedstawicielom „ideologii bezwstydu”, którzy tkwią w ideologii komunistycznej i demoralizują młodzież.

- Przebacz tym, którzy jeszcze dzisiaj mentalnie tkwią w tamtej zbrodniczej ideologii, a którzy nadają jej nowy kształt, kształt ideologii bezwstydu, której celem jest wywracanie hierarchii wartości, dekonstrukcja modelu rodziny, demoralizacja dzieci i młodzieży, szerzenie nienawiści wobec życia tych, którzy sami się obronić nie mogą - mówił podczas uroczystości bp Szlachetka.

- Aktywiści owej ideologii, którzy upatrują chwałę w tym, czego winni się wstydzić, nie cofają się przed żadnym aktem szyderstwa z tego co święte ani niszczenia symboli chrześcijańskich i patriotycznych. Bo i patriotyzm jest dla tej ideologii przeszkodą – przekonywał - dodawał.

Do jego słów postanowił odnieść się Piotr Duda. Przewodniczący Komisji Krajowej podziękował za odważne i prawdziwe słowa oceniające wydarzenia ostatnich lat i miesięcy. - To było dla nas niezwykle ważne i potrzebne świadectwo, szczególnie w kontekście żenującej profanacji pamięci Zbigniewa Godlewskiego podczas niedawnego protestu w ramach tzw. „Strajku kobiet”, która miała miejsce w Gdyni - podkreślił Piotr Duda, który zauważył, że tak jak w przypadku innych odważnych duchownych, również i Jego Ekscelencję spotyka z tego powodu coraz większa fala hejtu i nienawiści.

- W tej próbie Ksiądz Biskup nie jest jednak sam. Może liczyć nie tylko na naszą wdzięczność, ale również wsparcie i pomoc, którą w imieniu NSZZ „Solidarność” deklaruję. Tak jak nasz Związek w trudnych chwilach mógł liczyć na polski Kościół, tak dzisiaj polski Kościół może liczyć na naszą pomoc - dodał przewodniczący Solidarności.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe