REKLAMA

Kolejne zmiany w rządzie. Wiceminister finansów odchodzi

Piotr Nowak przestanie pełnić funkcję wiceministra finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego – donosi portal Business Insider Polska.
Piotr Nowak Kolejne zmiany w rządzie. Wiceminister finansów odchodzi
Piotr Nowak / fot. GOV.PL / Ministerstwo Finansów


Według informacji przekazanych przez portal Business Inider Polska, Piotr Nowak przestanie pełnić funkcję wiceministra finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Serwis donosi, że ma on zostać „wicedyrektorem ważnego departamentu w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie”.

– Będzie wicedyrektorem w departamencie „monetary and capital markets”. W strukturze MFW to bardzo wysokie stanowisko. Departament zajmuje się rynkami finansowymi, kapitałowymi, bankami centralnymi i stabilnością systemu finansowego. Do tego dochodzi współpraca z G7 czy G20 – powiedział informator portalu.

Piotr Nowak jest członkiem kierownictwa resortu finansów od grudnia 2015 r. Zajmował się zarządzaniem państwowym długiem. Według Business Insider Polska wiceminister przekazał swoją rezygnację w zeszłym tygodniu, a z rządu odejdzie zapewne jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura