REKLAMA

Działaczka Greenpace, koleżanka Komorowskiego… Hołownia przedstawia kolejnych członków swojego ruchu

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia przedstawił w piątek kolejnych członków swojego Ruchu i Instytutu Strategie 2050. Do Ruchu dołączyli: ekolożka Katarzyna Jagiełło, europeistka Anna Radwan oraz łódzki radny Bartłomiej Dyba-Bojarski; instytut wzmocniła dr ekonomii Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.
 Działaczka Greenpace, koleżanka Komorowskiego… Hołownia przedstawia kolejnych członków swojego ruchu
/ PAP/Paweł Supernak

Jagiełło to aktywistka klimatyczna, wieloletnia przedstawicielka Greenpeace ds. różnorodności biologicznej. 

Radwan-Röhrenschef to była dyrektor biura fundacji Instytut Bronisława Komorowskiego. W 2014 roku została odznaczona przez byłego prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. 

Z kolei Dyba-Bojarski był radnym Łodzi z ramienia PiS, lecz w marcu 2020 roku opublikował manifest, w którym oznajmił, że odchodzi z tego ugrupowania.

Hołownia zaprezentował nowych członków Polski 2050 na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie. Podkreślał, że chce, aby osoby te były obecne w polityce ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Podkreślił, że członkowie Polski 2050 "pochodzą z różnych stron".

"Jesteśmy nową siłą na scenie politycznej. Nie jesteśmy na niej po to, aby dokonać transferów parlamentarnych i poprzesuwać fotele w Sejmie, tylko, aby do tego zacnego budynku wprowadzić choćby takich wspaniałych ludzi i pokazać, że nowa polityka jest możliwa oraz że tej nowej polityki potrzebujemy" - powiedział Hołownia.

Zapowiedział, że piątkowa konferencja, jest pierwszym z serii "odcinków", w których będzie pokazywał nowych członków swojego ruchu, zarówno parlamentarzystów jaki i osoby spoza Sejmu i Senatu.

Powstanie ruchu Polska 2050 Hołownia ogłosił w lipcu, gdy jako kandydat w wyborach prezydenckich uzyskał 2 693 397 głosów wyborców (13,87 proc.). Powstało stowarzyszenie Polska 2050 - w skład jego zarządu weszli: Hołownia - jako jego prezes, a także Michał Kobosko, Agnieszka Buczyńska, Adriana Porowska i Miłosława Zagłoba. Powołany został też think-tank Instytut Strategie 2050.

We wrześniu do Polski2050 dołączyła posłanka Hanna Gill-Piątek, która opuściła wówczas klub Lewicy. Na początku listopada złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej pod nazwą Polska 2050 Szymona Hołowni. Ogłoszono, że szefem partii zostanie Michał Kobosko. Zapowiedziano już, że partia weźmie udział w wyborach parlamentarnych.


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura