REKLAMA

Poseł Lewicy narzekał na zarobki. Czarzasty powiedział, co o tym myśli

Jestem zwolennikiem, bo realnie poseł dzisiaj zarabia ok. 5,5 tys. zł. To jest to, ile mu zostaje po potrąceniu wszystkiego, po potrąceniu wydatków na kampanię. To jest bardzo mało – stwierdził poseł Lewicy Maciej Gdula. Do jego słów odniósł się szef SLD Włodzimierz Czarzasty.
Włodzimierz Czarzasty Poseł Lewicy narzekał na zarobki. Czarzasty powiedział, co o tym myśli
Włodzimierz Czarzasty / fot. PAP / Mateusz Marek


– Jestem zwolennikiem, bo realnie poseł dzisiaj zarabia ok. 5,5 tys. zł. To jest to, ile mu zostaje po potrąceniu wszystkiego, po potrąceniu wydatków na kampanię. To jest bardzo mało – mówił w czwartek na antenie RMF FM socjolog i poseł Lewicy Maciej Gdula.

Jak dodał, zna on wielu prawników oraz lekarzy, którzy mówią, że „w życiu by się nie zdecydowali, żeby być posłem, bo to by ich finansowo wykończyło”. – Oczywiście to jest przesada – zaznaczył.

Zapytany o sierpniowe głosowanie nad podwyżkami dla najważniejszych osób w państwie, a także posłów i senatorów podkreślił, że nie wstydzi się tego, że był „za”.

– Ja się nie wstydzę głosowania nad podwyżkami, to było dobre rozwiązania w złym momencie – uważa Gdula.
 

Lider Lewicy komentuje


Do słów posła Lewicy odniósł się na antenie Polsat News szef SLD i jeden z liderów lewicowego ugrupowania Włodzimierz Czarzasty, który przyznał, że odbył z posłem rozmowę dyscyplinującą.

– Czasami liderzy muszą kierunkować różne wypowiedzi. To jest zły moment, to niedobra wypowiedź. Nie ma w tej chwili możliwości i nie ma takiej sytuacji, żeby narzekać na swoje zarobki. W momencie kiedy ludzie na śmieciówkach tracą swoje pieniądze, w momencie kiedy są zamykane firmy, hotele i gastronomia, nikt nie powinien wypowiadać takich słów – stwierdził Czarzasty.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura