Macierewicz krytykuje pomysł Gowina. „Niedopuszczalna próba zakwestionowania stanowiska TK”

Referendum w sprawie aborcji, to byłaby próba zakwestionowania stanowiska Trybunału Konstytucyjnego – powiedział w sobotę marszałek senior i wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz.
Antoni Macierewicz Macierewicz krytykuje pomysł Gowina. „Niedopuszczalna próba zakwestionowania stanowiska TK”
Antoni Macierewicz / fot. YouTube / Telewizja Republika


Antoni Macierewicz był gościem na antenie Polskiego Radia 24, gdzie został zapytany o ocenę słów lidera Porozumienia Jarosława Gowina, który stwierdził, że „po tym, gdy naruszono tzw. kompromis aborcyjny z 1993 r. (…) być może nie ma już innej drogi jak tylko referendum”.

– To jest próba zakwestionowania stanowiska Trybunału Konstytucyjnego. Moim zdaniem - niedopuszczalna. Próba zważenia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i nierespektowania tego orzeczenia jest działaniem, moim zdaniem, szkodliwym dla polskiego poczucia wymiaru sprawiedliwości, a także bardzo szkodliwym dla samej praworządności w Polsce – ocenił Macierewicz.

Jak dodał, „Trybunał Konstytucyjny orzekł jednoznacznie w tej sprawie i należy to orzeczenie opublikować i stosować zgodnie z przepisami prawa”.
 

Wyrok TK


Przypomnijmy, że 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku w Dzienniku Ustaw, co dotąd jednak nie nastąpiło. Orzeczenie TK wywołało falę protestów w całym kraju.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe