Karczewski będzie miał kłopoty? „Wypowiedź jawnie godzi w Kodeks Etyki Lekarskiej”

Podczas programu na antenie TVN24 szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz zaoferował prezydentowi Andrzejowi Dudzie zaszczepienie. Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski odradził to prezydentowi, co spotkało się z reakcją Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.
 Karczewski będzie miał kłopoty? „Wypowiedź jawnie godzi w Kodeks Etyki Lekarskiej”
/ fot. screen Polskie Radio


– Mogę jechać i zaszczepić pana prezydenta Dudę, bo on miał chyba jakieś wątpliwości do tego i zrobię to naprawdę jak najszybciej się da, żeby tylko nie siali fake newsów, szczególnie rządzący, którzy są odpowiedzialni za te szczepienia – powiedział na antenie TVN24 przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Warto przypomnieć, że prezydent Andrzej Duda kilka dni temu stwierdził, że nigdy nie należał do grupy „antyszczepionkowców”, jednak podczas sierpniowej debaty prezydenckiej podkreślał, że nie jest zwolenników przymusowych szczepień.

Do sytuacji odniósł się na Twitterze były marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który odradził prezydentowi skorzystania z usług lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego. „Są politycy, którym się ufa i są tacy, którym trudno ufać” – napisał na Twitterze [CZYTAJ WIĘCEJ].

Na wpis polityka PiS zareagowała Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie, która skierowała pismo do Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. Stwierdzono, że komentarz Stanisława Karczewskiego „jawnie godzi w Kodeks Etyki Lekarskiej”.

„Dodatkową konsekwencją wskazanej wypowiedzi lek. Karczewskiego jest swoista sugestia, że poglądy polityczne mogą przeważać nad profesjonalizmem medycznym i publicznie zmniejsza zaufanie do zawodu lekarza” – napisano.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe