REKLAMA

„Wystarczy nie kraść”. Poszło o podatki. Mazurek pisze o Tusku i Rostowskim

„Jak to mówiła Premier Beata Szydło "wystarczy nie kraść". I znalazły się „piniondze”, których nie potrafili znaleźć Rostowski z Tuskiem” – podkreśliła była rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek. To jej komentarz do posta Dominika Kocińskiego, który napisał: „Do listopada 2020 r w roku - pandemii - globalnego kryzysu gospodarczego - lockdownu dochody z VAT, PIT i CIT były o 87 mld zł wyższe niż w analogicznym okresie 2015 r. Do tego PIT i CIT zostały obniżone”.
Donald Tusk i Jan Vincent Rostowski „Wystarczy nie kraść”. Poszło o podatki. Mazurek pisze o Tusku i Rostowskim
Donald Tusk i Jan Vincent Rostowski / screen/Telewizja Republika/twitter

Czy były minister finansów w rządzie Tuska jakoś się do tego odniósł? Starszy przypięty post Jana Vincenta Rostowskiego a dotyczący spraw finansowych jest pełen emocji. Nie jest to bezpośredni komentarz, ale pokazuje punkt widzenia byłego szefa finansów państwa za kadencji PO-PSL.


„To kpiny! W 2009 przeznaczyłem na walkę z światowym kryzysem gospodarczym 20 MILIARDÓW ZŁOTYCH. Jako % PKB byłoby to dzisiaj 36 miliardów złotych - SZEŚĆ RAZY WIĘCEJ niż ta „Tarcza” PiS. Widać, że ZA PIS - kiedy są naprawdę potrzebne - „PIENIĘDZY NIE MA I NIE BĘDZIE”

Podobnie z jego ostatnim komentarzem, gdy porównał Jaruzelskiego i Kiszczaka do Jarosława Kaczyńskiego. To najaktualniejszy twitt ministra Rostowskiego.

„Co DZIEŃ umiera z powodu żądzy władzy, niefrasobliwości i niekompetencji PiS pięć razy więcej Polek i Polaków niż w CAŁYM Stanie Wojennym. Co Pan powie ich rodzinom? Byłem za surowym karaniem Jaruzelskiego i Kiszczaka - to tym bardziej JarKacza,
@MorawieckiM i Ziobry!”

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura