REKLAMA

Transport humanitarny. Polacy wsparli Liban

Jak podało papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie w poniedziałek do Bejrutu dotarł transport humanitarny, z którego zostaną przygotowane paczki na święta dla 20 tys. libańskich rodzin poszkodowanych w wyniku sierpniowej eksplozji w porcie stolicy Libanu. Za pieniądze otrzymane od Państwa – darczyńców stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie – oraz z rezerw pana premiera Mateusza Morawieckiego, zakupione zostały głównie produkty żywnościowe i środki czystości. Na miejscu dary trafią do potrzebujących poprzez pośrednictwo lokalnego Kościoła.
ks. prof. Waldemar Cisło - dyrektor ACN Polska Transport humanitarny. Polacy wsparli Liban
ks. prof. Waldemar Cisło - dyrektor ACN Polska / pkwp/facebook.com


Przypomnijmy, tuż po wybuchu w porcie w Bejrucie 4 sierpnia br. PKWP przekazało jako pierwszą pomoc pakiet żywnościowy o wartości 250 tys. euro dla ok. 6 tys. rodzin. Jeszcze w sierpniu przekazana została także pomoc bezpośrednio z Polski - samolotem wojskowym przesłaliśmy kilkanaście ton darów: żywność o wydłużonym terminie przydatności do spożycia, między innymi mleko w proszku oraz leki i środki do dezynfekcji. Transport z pomocą humanitarną na lotnisku w Bejrucie odebrali żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego misji UNIFIL w Libanie. Dalsza długofalowa pomoc PKWP o wartości 5 mln euro przekazana została w październiku w celu odbudowy Bejrutu. Dotyczy ona głównie naprawy i rekonstrukcji budynków należących do Kościoła, położonych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca eksplozji: maronickiej katedry św. Jerzego, niezwykle ważnego symbolu historycznej obecności katolików w stolicy Libanu oraz grecko-melchickiego kościoła Najświętszego Zbawiciela. Pieniądze przeznaczone będą także na odbudowę różnych klasztorów sióstr zakonnych, w tym Sióstr Różańca Świętego, które w Bejrucie prowadzą szpital.

Dziś z samego rana pod patriarchatem greko-melchickim w Bejrucie pojawiło się wojsko i strażacy, aby rozpocząć...

Opublikowany przez ACN - Pomoc Kościołowi w Potrzebie Wtorek, 22 grudnia 2020

Dzisiaj do Bejrutu dotarł nasz transport humanitarny, z którego zostaną przygotowane paczki na święta dla kilku tysięcy libańskich rodzin. Dziękujemy za Państwa wsparcie 😇🙏

Opublikowany przez ACN - Pomoc Kościołowi w Potrzebie Poniedziałek, 21 grudnia 2020

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura