REKLAMA

Konrad Szymański: Polska będzie stała na czele obozu prawdziwych zmian w UE

- Polska będzie stała na czele obozu prawdziwych zmian w UE - mówił w „Kwadransie politycznym” TV Republika Konrad Szymański, wiceminister w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
 Konrad Szymański: Polska będzie stała na czele obozu prawdziwych zmian w UE
/ Telewizja Republika
Podsumowując zakończony szczyt w Bratysławie, Konrad Szymański mówił, że "UE jest o krok od zbudowania nowego porozumienia w sprawie migracji, które będzie odpowiadało polskim i środkowo-europejskim oczekiwaniom. Widzę narastające przekonanie, że inaczej się po prostu nie da".

I dodał:

Mamy obraz sytuacji, który sprzyja polskim oczekiwaniom. UE rozpoczęła proces reform zgodny z polskimi oczekiwaniami. I kierunek tych reform jest całkowicie zgodny z polskimi oczekiwaniami, niezgodny jest tempo i nie podoba nam się fakt, że wielu przywódców UE próbuje zgasić skalę tej reformy. Będziemy czuwali, by reforma UE szła głębiej, by nie została odrzucona. Polska będzie na czele obozu zmian, zmian prawdziwych. Bo jesteśmy przekonani, że bez głębokich zmian, UE może nie przetrwać. A chcielibyśmy, by przetrwała, bo jest ważnym wymiarem naszego dobrobytu i bezpieczeństwa.

telewizjarepublika.pl

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura