REKLAMA

Szykuje się wielki skandal? Gdy K. Geiger był zakażony koronawirusem, niemieccy skoczkowie startowali w zawodach

Reprezentacja Polski nie wystartuje w Oberstdorfie w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich, inaugurujących jednocześnie Turniej Czterech Skoczni. Taką decyzję podjęto w związku z pozytywnym wynikiem testu Klemensa Murańki na koronawirusa. Wobec nowych informacji jakie wychodzą na jaw, decyzja ta budzi coraz większe kontrowersje.
 Szykuje się wielki skandal? Gdy K. Geiger był zakażony koronawirusem, niemieccy skoczkowie startowali w zawodach
/ Karl Geiger - screen YT / Eurosport

"Stoch i Kubacki, dwóch skoczków z grona faworytów, wypadają już przed pierwszymi zawodami. (...) Zależnie od tego, jakie wyniki dadzą kolejne testy, jest możliwe, że Polacy w którymś momencie przystąpią do Turnieju Czterech Skoczni, ale po nieobecności na inaugurację szans na zwycięstwo już nie mają".

Czytaj więcej: Reprezentacja Polski nie weźmie udziału w I konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie

Sprawę mocno skomentował jeden z reprezentantów polskiej reprezentacji w skokach, Piotr Żyła.

Czytaj więcej: "Ciekawa sytuacja. Kabaret". Piotr Żyła zdradza kulisy wykluczenia Polaków z konkursu w Oberstdorfie

Tymczasem na jaw wychodzą kolejne informacje, które stawiają decyzję o wykluczeniu Polaków z konkursu w w Oberstdorfie w coraz gorszym świetle. 17 grudnia media obiegła informacja, że niemiecki skoczek Karl Geiger otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Zawodnik został oczywiście wykluczony z zawodów, ale jednocześnie poinformowano, że w związku z faktem, iż testy wszystkich pozostałych niemieckich zawodników były negatywne... mogli oni wystartować na w zawodach na skoczni w Engelbergu. O sprawie informował portal Onet.pl.

Dlaczego nie zastosowano tego samego kryterium wobec Polaków, z których wszyscy oprócz Klemensa Murańki otrzymali negatywne wyniki testów?

Kolejne informacje w sprawie podaje również na Twitterze dziennikarz sportowy Tomasz Kalemba.

 

W niemieckiej kadrze też jest zakażona osoba, ale już wyjechała. I nie ma tematu. Niemcy mogą skakać dalej na TCS. Czy tylko mi tutaj coś nie gra?

 

- pyta redaktor.

 

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura