REKLAMA

Żołnierze Wojska Polskiego zmuszani do szczepienia się przeciwko Covid-19? Bosak: "Dotarły do nas sygnały potwierdzające"

- Zaczęło się zmuszanie żołnierzy do szczepienia na COVID. Dotarły już do nas sygnały potwierdzające, że taki nacisk ma miejsce. PiS chce wyrobić zakładane statystyki zmuszaniem tych, których obowiązuje podległość służbowa. Niemoralne zachowanie rządu i duży skandal! - pisze na Twitterze Krzysztof Bosak, komentując opublikowany w mediach społecznościowych list, który miał być wysłany do wszystkich rodzajów sił zbrojnych.
 Żołnierze Wojska Polskiego zmuszani do szczepienia się przeciwko Covid-19? Bosak:
/ Pixabay.com/CC0

Biorąc pod uwagę fakt, że jedynie szczepionki są w stanie zminimalizować ryzyko wystąpienia wirusa podczas realizacji kluczowych z punktu widzenia Sił Zbrojnych RP zadań informuję, że w 2021 roku tylko zaszczepieni żołnierze będą kierowani na kursy i szkolenia, w tym podoficerskie i oficerskie, a także na kursy kwalifikacyjne i doskonalące. (...) jedynie żołnierze, którzy poddali się szczepieniu będą mogli w przyszłym roku uczestniczyć w misjach poza granicami kraju, oraz będą wyznaczani na stanowiska służbowe poza granicami państwa. (...) fakt dobrowolnego zaszczepienia się (...) będzie miał wpływ na opinię służbową

 

- to fragmenty listu upublicznionego na Twitterze, który miał być wysłany do wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Sprawę skomentował Krzysztof Bosak z Konfederacji.

 

Zaczęło się zmuszanie żołnierzy do szczepienia na COVID. Dotarły już do nas sygnały potwierdzające, że taki nacisk ma miejsce. PiS chce wyrobić zakładane statystyki zmuszaniem tych, których obowiązuje podległość służbowa. Niemoralne zachowanie rządu i duży skandal!

 

- komentuje polityk. Ministerstwo Obrony nie odniosło się jak dotąd do tych doniesień. Gdy to nastąpi, bezzwłocznie o tym poinformujemy.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura