REKLAMA

Kompromitacja. Sprawdzono "listę poparcia kandydatki 1200 organizacji społecznych" na RPO

- GW podaje, że ta pani o trudnym do zapamiętania podwójnym nazwisku [chodzi o Zuzannę Rudzińską-Bluszcz, która jest kandydatką na Rzecznika Praw Obywatelskich opozycji] ma już poparcie ponad tysiąca organizacji. To ile nasz umęczony kraj ma tych organizacji w sumie? - zapytał na swoim profilu na Twitterze prof. Stanisław Żerko, historyk, specjalista ds. Niemiec, wykładowca Instytutu Zachodniego i Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Prof. Żerko podał również na Twitterze link do listy. W ten sposób zaczęło się sprawdzanie listy poparcia dla Rudzińskiej-Bluszcz...
George Soros Kompromitacja. Sprawdzono
George Soros
Screen YouTube

Okazało się między innymi, że na liście jako "organizacje" zaliczono liczne lokalne koła poszczególnych organizacji

- No i nastukali w ten sposób pond tysiąc "organizacji". Niezły numer (...) Dobrze że nie ma kół dzielnicowych... (...) Przepraszam, są...

- pisze prof. Żerko

- Oczywiście chodzi o to, by ukryć te najważniejsze organizacje, które stoją za tą kandydaturą: Fundacja im. Stefana Batorego, Warszawa, dopiero na pozycji 219. (...) Fundacja Stefana Batorego i kilka innych poważnych graczy, wspierających finansowo i politycznie opozycję. Reszta jest tylko po to, by nadmuchać listę.

- pisze Żerko

Do sprawdzania listy zabrali się też inni internauci. Znaleźli... uczniowskie kluby judo..., Klub Miłośników Dobrego Wojaka Szwejka, Bractwo Czarnej Wody, stowarzyszenia ogródków działkowych, wspólnoty mieszkaniowe, związki pszczelarzy, Stowarzyszenie Sympatyków Latającego Potwora Spaghetti...

Ale też Obama Foundation, którego liderem na Polskę, oprócz Rudzińskiej-Bluszcz jest... twórca fake newsa o "strefach wolnych od LGBT" aktywista LGBT bart Staszewski.

No i najlepsze..

- Zadzwoniłem na numer podany na stronie Stow. Matecznik. Sympatyczny pan nic nie wie, że Stowarzyszenie wsparło Panią Zuzannę Rudzińską-Bluszcz (nie wie, kto to) i że znajduje się na liście organizacji ją wspierających. Można by w ten sposób zweryfikować inne podpisy.

Obserwację potwierdza Karol Durdewicz:

- Czytając ten wpis wpadłem na pomysł, że też zweryfikuję to sobie. Wszedłem na spis fundacji, wybrałem losowo pozycję nr 100 czyli Fundację "Znaczenie" Kraków. Pan, który odebrał był zaskoczony (...) i powiedział, że nikogo nie popierał. Wyboru dokonałem losowo. Powiedziano mi, że nikt z Fundacji "Znaczenie" Kraków, nie popierał żadnej Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz!! Czyżby lewica łgała? (...) Dla rozjaśnienia. Fundacja "Znaczenie" Kraków znajduję się na 100 miejscu tej listy, na której są fundację "rzekomo" (?) popierające kandydatkę.

 

Coś niebywałego czy oni sądzą, że można wkleić sobie wszystko, a nikomu nie wpadnie na myśl, żeby to zweryfikować, chociaż częściowo? To ja mogę powiedzieć, że popiera mnie Bill Clinton

Przy okazji ośmieszona została organizacja Watchdog Polska, którą miała zbierać głosy poparcia

- Mam nadzieję, że ta osoba nigdy nie zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich w moim kraju. Skandalem jest już samo to, że ona jest obecnie jakąś wpływową postacią w biurze RPO.

- pisze Żerko

- Mimo nocy, zaczęło się chyba jakieś czyszczenie. Było 1216 > 1214 > a teraz widzę 1203

- donoszą internauci

Z kolei kwestię "poparcia najlepszych wydziałów prawa" najlepiej wyjaśnia zapis na stronie wspierającej kandydaturę Rudzińskiej-Bluszcz NaszRzecznik.pl:

- Władysław Kosianiak-Kamysz wystosował pismo do wydziałów prawa i administracji z prośbą o podanie kandydatów ze środowisk naukowych. Nie wiemy, do których dokładnie wydziałów takie pismo trafiło. Ale wiemy, że na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Jagiellońskim rady wydziałów poparły Zuzannę Rudzińską-Bluszcz.

Nie wiedzą nawet na jakie wydziały trafiło pismo, chociaż wiedzą, że "profesor Adam Strzembosz wystosował list do pozostałych wydziałów prawa z apelem o to, by uczyniły to samo".

Warto prześledzić tweety.


Ankieta
Czy to już koniec Platformy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy to już koniec Platformy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura