REKLAMA

"Byłem sfrustrowany". Norweski skoczek tłumaczy się z aroganckiej wypowiedzi nt. Kamila Stocha

Halvor Egner Granerud, wielki przegrany niedzielnego konkursu w Innsbrucku, wywołał w norweskich mediach poruszenie krytycznymi wypowiedziami o zwycięzcy Kamilu Stochu, a jego trener Alexander Stoeckl wezwał go na poważną rozmowę w poniedziałek. W niedzielę wieczorem skoczek tłumaczył się na Twitterze ze swoich słów.
/ PAP/Grzegorz Momot

Norweg w wywiadzie dla kanału telewizji TV2 transmitującego konkurs w Innsbrucku powiedział m.in., że Stoch "wcale nie skacze tak dobrze, tylko ma dobre wyniki". Na pytanie, czy jest w stanie zniwelować przewagę Polaka w ostatnim konkursie w środę odparł: "Stoch jest tak niestabilny, że nie powinienem mieć z tym problemów".

Jeden z ekspertów TV2, były reprezentant Norwegii, brązowy medalista olimpijski z Vancouver (2010) i czterokrotny wicemistrz świata drużynowo Tom Hilde natychmiast zwrócił uwagę, że Granerud przed swoimi wypowiedziami dla mediów, którymi pokazał, że "puściły mu nerwy w słabym stylu” powinien "najpierw przefiltrować swoje myśli, a dopiero później ubrać je w słowa".

"Przede wszystkim powinien się przewietrzyć i uspokoić, bo w takim stanie nic nie zrobi w środę w Bischofshofen" - skomentował.

Dodał, że oceniając tak pejoratywnie Stocha zapomniał, że mówi o bardzo rutynowanym zawodniku, trzykrotnym mistrzu olimpijskim i dwukrotnym triumfatorze TCS, a poza tym "tak się składa, że to właśnie on obecnie prowadzi w punktacji generalnej turnieju".

 

Byłem sfrustrowany z powodu mojego wyniku i nadal jestem. To skocznia, która przywołuje tylko złe wspomnienia, a po tym co stało się dziś, emocje sięgnęły zenitu

 

- tłumaczy się ze swych słów na Twitterze Granerud w niedzielę wieczorem.

 

Uważam Kamila za jednego z najlepszych skoczków w historii, ale myślę również, że przy idealnym występie w Bischofshofen wszystko się może zdarzyć. Do końca jeszcze dwa skoki, a tak długo jak jest nadzieja na zwycięstwo, to w nie wierzę

 

- dodał norweski skoczek.

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura