REKLAMA

"Śmieje się w twarz". Jest odpowiedź Rektora WUM, prof. Gacionga, na pismo min. zdrowia ws. szczepień

- Przedstawiam do publicznej oceny odpowiedź Rektora WUM, prof. Gacionga, na mój wczorajszy list dot. szczepienia poza kolejnością - informuje na Twitterze min. zdrowia Adam Niedzielski, do wpisu dołączając list profesora.
/ Tysol

Warszawski Uniwersytet Medyczny poinformował, że z puli dodatkowych 450 dawek szczepionek, które - niezależenie od etapu zerowego szczepień obejmującego personel medyczny - otrzymał od Agencji Rezerw Materiałowych i które musiały być wykorzystane do końca roku, zaszczepił m.in. 300 pracowników szpitali WUM oraz grupę 150 osób obejmującą rodziny pracowników, pacjentów będących pod opieką szpitali i placówek WUM, w tym 18 znanych postaci kultury i sztuki, które zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Czytaj więcej: NFZ: Ruszają kontrole w związku ze szczepieniami celebrytów

Czytaj więcej: "Za ten wpis pewnie mnie zwolnią, ale KUR*A MAĆ...". Lekarka z WUM ostro o aferze szczepionkowej

Wobec burzy jaka się przetoczyła przez media i oburzeniu opinii publicznej, o wyjaśnienia do Rektora WUM, prof. Gacionga, zwrócił się minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

Szanowny Panie Ministrze,

W odpowiedzi na Pana pismo uprzejmie informuję, że ze względu na znaczenie Narodowego Programu Szczepień wielokrotnie wizytowałem Centrum Dydaktyczne, w którym odbywały się szczepienia, zarówno 30, jak i 31 grudnia 2020 r. Potwierdzam, że wśród oczekujących rozpoznałem tylko kilka znanych postaci ze świata kultury. 

W razie kolejnych pytań jestem do dyspozycji Pana Ministra

 

- brzmi list profesora Gacionga. Internauci nie kryli swojego oburzenia wobec enigmatycznej odpowiedzi rektora.

 

 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura