[Zdjęcia] Ruina. Dom Polskich Kombatantów w Manchesterze w opłakanym stanie. „Wyburzenie zabytkowego budynku”

Polski orzeł w koronie a obok wybite okno, grzyb i gruz. Jak alarmuje radny Dariusz Matecki historyczny Klub Polskiego Kombatanta w Manchesterze jest w ruinie. „Szokujące zdjęcia. I prośba o interwencję do polskiej ambasady o zabezpieczenie tych zbiorów. Powojenna emigracji to ważna część historii Polski” – pisze na twitterze polityk Solidarnej Polski. Smutny los Klubu Kombatanta przypomniał znany internetowy „eksplorer”, który odkrywa zapomniane miejsca.
zdjęcie z Klubu Kombatanta w Manchesterze [Zdjęcia] Ruina. Dom Polskich Kombatantów w Manchesterze w opłakanym stanie. „Wyburzenie zabytkowego budynku”
zdjęcie z Klubu Kombatanta w Manchesterze / Lost Places & Forgotten Faces

Na blogu „Lost Places & Forgotten Faces” zajmującym się eksploracją porzuconych i zapomnianych miejsc znajdujemy obszerny opis losów klubu polskiej wojennej emigracji. Najbardziej szokują zdjęcia, na których widzimy dziedzictwo wojennej emigracji polskiej pośród zniszczonych i zapadłych miejsc. Autor bloga ostrzegł także, że możliwe jest wyburzenie budynku. „Do 1996 roku budynek cierpiał na problemy strukturalne, skutkiem czego zamknięto jego część. Ze względu na brak finansowania na utrzymanie, reszta budynku została zamknięta pod koniec 2007 r. i od tamtej pory pozostała nieużywana. W kwietniu 2020 roku przyznano pozwolenie na na ponowne zagospodarowanie terenu, w ramach którego możliwe jest wyburzenie zabytkowego budynku” – czytamy na blogu.

📍The Polish Ex-Combatants Club (Polski Dom Kombatantów) - Manchester, England 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 - December 2020 -...

Opublikowany przez Lost Places & Forgotten Faces Niedziela, 3 stycznia 2021

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe