Wraca kultowa polska kreskówka

Z końcem grudnia w bielskim Studio Filmów Rysunkowych ruszyły prace nad kontynuacją serii „Pampalini – łowca zwierząt” – podał p.o. dyrektora SFR Tomasz Małodobry. Pierwsze odcinki będą gotowe jeszcze w bieżącym roku. Ruszyły też prace koncepcyjne nad nowym serialem dla dzieci. „Pampalini, obok Bolka i Lolka, Reksia, Błękitnego Rycerzyka, Smoka Wawelskiego i profesora Gąbki, jest jedną z kultowych postaci, które wypełniały dziecięcą wyobraźnię wielu pokoleń Polaków. Po wielu latach przerwy bielskie studio przygotowuje wielki powrót na małe ekrany sympatycznego łowcy” – poinformował Tomasz Małodobry.
kadr z bajki
kadr z bajki "Pampalini"/SFR / SFR

Szef SFR wskazał, że „Pampalini tym razem nie będzie chwytał zwierząt w egzotycznych krainach, tylko wyruszy tropem przygody po Polsce”. Uchylając rąbka tajemnicy zaznaczył, że przygody myśliwego będą mogły śledzić z zapartym tchem nie tylko dzieci, ale i ich rodzice, z myślą o których w serialu pojawią się nawiązania do poprzednich serii i „spora dawka łączącego pokolenia humoru”.
„Pierwsze odcinki tej rodzinnej produkcji będziemy mogli zobaczyć już pod koniec 2021 r.” – powiedział Małodobry.

Animowany serial „Pampalini łowca zwierząt” powstał w bielskim Studio Filmów Rysunkowych w latach 1977-1980. Zrealizowano 13 odcinków. Opowiada o przygodach myśliwego. Autorem scenariuszy byli Leszek Mech i Bronisław Zeman.

Dyrektor dodał, że od końca grudnia trwają również prace koncepcyjne nad całkowicie nowym serialem skierowany do dzieci w wieku 6-12 lat. „Projekt nosi roboczy tytuł +Biuro śledcze+, a jego bohaterowie będą uczyć konstruktywnego rozwiązywania problemów i zagadek. Agenci biura, dzięki nieszablonowemu podejściu do nauki, będą nie tylko objaśniali dzieciom skomplikowaną rzeczywistość, ale także zachęcali do zdobywania wiedzy” – poinformował Tomasz Małodobry.

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. Pod kierownictwem plastyka Zdzisława Lachura utworzono w Katowicach zespół, który po komplikacjach lokalowych trafił do Bielska. Pierwszy film rysunkowy powstał rok później. Z bielskim studio współpracowali m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe