REKLAMA

Krawat czy muszka? 4 pytania, które warto sobie zadać przed wyborem

Kiedy już wybierzemy garnitur, pora na dobór dodatków. Będziemy musieli zdecydować, czy założymy krawat, czy muszkę. Jak wybrać prawidłowo?
 Krawat czy muszka? 4 pytania, które warto sobie zadać przed wyborem
grafika: Pixabay.com

Artykuł Sponsorowany

W sklepach znajdziemy mnóstwo wzorów zarówno muszek jak i krawatów, więc czeka nas spore wyzwanie. Zastanówmy się, jakie czynniki musimy wziąć pod uwagę, żeby nasza stylizacja była spójna i elegancka?

  1. Na jaką okazję wybieramy dodatki?

To pierwsza kwestia, którą musimy przemyśleć. W przypadku większości wydarzeń mamy pewną dowolność. Jednak podczas eleganckiego wieczornego wyjścia lepsza będzie mucha. Krawat sprawdzi się w trakcie takich okazji jak randka, podczas której zakłada się dopasowany do sylwetki garnitur męski. Tak samo krawat nosimy na spotkania biznesowe. Możemy go też nosić na nieformalne przyjęcia.

Natomiast muszki męskie mogą podkreślić rangę ważnego wydarzenia. Są obowiązkowe, kiedy zamierzamy założyć frak lub smoking. Muszkę można założyć także na wesele, po ten wariant najczęściej sięga Pan Młody. Mucha rewelacyjnie wygląda w połączeniu z szelkami i poszetką. Są takie modele muszek, które możemy nosić do stylizacji casualowych, co podkreśli charakter stylizacji.

Zarówno krawat jak i muchę możemy założyć na studniówkę. Krawat doda szyku, natomiast mucha wyeksponuje indywidualizm.

  1. Jak prawidłowo nosić muszki i krawaty?

To kolejne pytanie, które sobie często zadajemy. Krawat musi mieć odpowiednią długość i dobrze, by sięgał do paska. Inna długość może zaburzyć całą sylwetkę. Natomiast szerokość powinna współgrać z klapami marynarki. Na formalne wydarzenia sięgamy po krawaty klasyczne z bardzo subtelnym wzorem, a jeśli czeka nas mniej formalne wyjście, to krawat może być kolorowy i wzorzysty.

Męskie muchy nie bez powodu kojarzą się z bardzo eleganckimi wydarzeniami. Wtedy też do smokingu lub garnituru dobieramy muszkę klasyczną z atłasu, lub jedwabiu. Do stylizacji półformalnych i casualowych możemy dobrać muchy kolorowe i bardziej oryginalne. Wielkość muchy dopasujmy do kształtu twarzy i szerokości rozstawu oczu.

  1. Czy muchę może nosić każdy mężczyzna?

O ile krawaty są uniwersalne i każdy mężczyzna powinien ich mieć w swojej garderobie co najmniej kilka, o tyle z muszkami nie jest to tak oczywiste. Mucha jest wygodna w noszeniu i nie trzeba się stresować wiązaniem. Jednak nie pasuje ona każdemu. Po założeniu muchy twarz wygląda na nieco szerszą. Oznacza to, że Panowie przy tuszy powinni z niej zrezygnować lub dobierać bardzo ostrożnie. Aby w takiej sytuacji nieco wyrównać proporcje, należy założyć bardziej okazałą muchę i koszulę z szerszym kołnierzem.

  1. Jak dobrać poszetkę do muchy i krawata?

Bez względu na to, czy decydujemy się na krawat, czy muchę, poszetka nie może być uszyta z tej samej tkaniny, ale musi pasować kolorystycznie. Poszetki można dobierać na zasadzie kontrastów lub podobieństw. W pierwszym przypadku krawat lub mucha i poszetka mają różne kolory, natomiast w drugim chodzi o jedną barwę. To, na który wariant się zdecydujemy, zależy tak naprawdę od nas i okazji.


Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Donald Tusk dzieli Polaków?
Tygodnik

Opinie

Popkultura