Bezdomni Polacy we Lwowie. Pomagają im katolicy

Bracia Albertyni posługują wśród bezdomnych Polaków we Lwowie. W 2017 roku założyli Dom Miłosierdzia, który daje całodobowe schronienie 48 bezdomnym mężczyznom. Wśród nich są osoby chore, starsze i niepełnosprawne ruchowo. 5 razy w tygodniu wydawanych jest od 60 do 90 gorących posiłków ubogim osobom nie mieszkającym w Schronisku. W Domu działa łaźnia dla kobiet i mężczyzn oraz pralnia, z której można skorzystać 5 razy w tygodniu. Oprócz tego w Schronisku organizowane są spotkania grup samopomocowych dla osób uzależnionych od alkoholu (AA) oraz dla osób współuzależnionych (Al-Anon).
Pomoc potrzebującym we Lwowie Bezdomni Polacy we Lwowie. Pomagają im katolicy
Pomoc potrzebującym we Lwowie / Klasztor Węgrów

W ramach realizowanego projektu zostały zakupione artykuły spożywcze, środki higieny, leki, a także pościel, którą Bracia Albertyni dystrybuują wśród bezdomnych Polaków ze Lwowa, zarówno tych, co mieszkają w Domu Miłosierdzia, jak również Polaków przychodzących po posiłki, którzy także mogą skorzystać z łaźni.  Z pomocy każdego dnia korzysta 48 bezdomnych mieszkających na stałe w domu prowadzonym przez Braci Albertynów, jak również 70 osób przychodzących, którzy mieszkają na ulicach Lwowa. Projekt będzie trwał do końca bieżącego roku.

Wsparcie posługujących we Lwowie Braci Albertynów niweluje niesprawiedliwość społeczną, a przede wszystkim wpływa motywująco na Polaków mieszkających we Lwowie. Realizacja zadania wzmacnia także i utwierdza wśród tamtejszej Polonii, że Polski Rząd aktywnie włącza się w niesienie koniecznej pomocy humanitarnej dla osób, które głównie z przyczyn związanych z historią, pozostały na dawnych Kresach RP.

Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur realizuje projekt „Pomoc Braciom Albertynom we Lwowie”, który został dofinansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego „Pomoc Polonii i Polakom za Granicą”.  Partnerem realizacji zadania na miejscu jest Religijna Organizacja „Klasztor Zgromadzenia Braci Albertynów Archidiecezji Lwowskiej  Rzymsko-Katolickiego Kościoła”.

http://www.klasztorwegrow.pl/

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe