REKLAMA

Członkowie rządu zaszczepieni poza kolejnością? Jest odpowiedź kancelarii premiera

Żaden członek rządu poza wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską, który jest lekarzem, nie został zaszczepiony na COVID-19 – poinformowała "Gazetę Wyboczą" kancelaria premiera.
 Członkowie rządu zaszczepieni poza kolejnością? Jest odpowiedź kancelarii premiera
/ fot. Kancelaria Sejmu / Rafał Zambrzycki


„Gazeta Wyborcza” w sobotnim wydaniu podaje, że parę dni temu rozeszły się pogłoski, że członkowie rządu i władze spółek skarbu państwa mieli się zaszczepić – poza kolejnością – m.in. w rządowym szpitalu przy ulicy Wołoskiej w Warszawie.

„Wszystkich elektryzowała wiadomość, że miał się już zaszczepić wicepremier Jarosław Kaczyński (w tym roku kończy 72 lata)" – donosi dziennik.

Gazeta poinformowała również, że kilka dni temu oficjalnie zapytała kancelarię premiera o szczepienie Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, że już 15 grudnia szef gabinetu politycznego wicepremiera Kaczyńskiego Michał Moskal pisał, że prezes PiS zaszczepi się na koronawirusa. „Osoby zachęcające do rezygnacji ze szczepienia zachowują się w sposób skrajnie nieodpowiedzialny” – podkreślał w swoim tweecie.
 


„Zaszczepiony na COVID-19 został wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który jest lekarzem. Szczepionkę przyjął 29 grudnia 2020 r. w szpitalu MSWiA w Warszawie. (...) Żaden inny członek rządu nie został zaszczepiony przeciw koronawirusowi” – odpisało „Gazecie Wyborczej" Centrum Informacyjne Rządu.

Dziennik zapytał również o szczepienia biuro rzecznika Telewizji Polskiej. Po kilku dniach otrzymano odpowiedź: „Żadna z osób wchodzących w skład Zarządu i Rady Nadzorczej TVP S.A. nie została dotąd zaszczepiona przeciwko COVID-19.”

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura