REKLAMA

Ostatni dzień zbierania podpisów pod inicjatywą dążącą do ochrony suwerenności polskiego prawa

Został ostatni dzień na złożenie podpisu pod Europejską Inicjatywą Obywatelską "Mama, Tata i Dzieci". Podpisy zbierane są do 3 kwietnia 2017. Projekt ten zakłada uniemożliwienie organom UE narzucania poszczególnym państwom zmiany definicji małżeństwa i rodziny.
 Ostatni dzień zbierania podpisów pod inicjatywą dążącą do ochrony suwerenności polskiego prawa
/ YT, print screen
Został ostatni dzień na złożenie podpisu pod Europejską Inicjatywą Obywatelską "Mama, Tata i Dzieci". Podpisy zbierane są do 3 kwietnia 2017. 

Celem zbiórki podpisów jest uniemożliwienie wywierania nacisków i stosowania unijnego prawa do zmiany definicji małżeństwa i rodziny. W Polsce jak dotąd zebrano niecałe 300 tys. podpisów, we wszystkich krajach Unii niecały milion. By wniosek był rozpatrzony przez Komisję Europejską, potrzeba miliona podpisów. Wszystko wskazuje zatem na to, że przyszłość tej inicjatywy będzie się rozstrzygać w ostatnich godzinach zbórki.

Unia Europejska teoretycznie nie może zmienić prawa państw członkowskich w tej dziedzinie, jednak może próbować wpływać na te przepisy np. poprzed zastosowanie prawa przepływu osób, co już zapowiada, jak zauważył ks. Jan Umański, koordynator tej inicjatywy.

Jeśli komuś z Państwa bliski jest postulat, definiowania małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety, istnieje możliwość złożenia podpisu drogą elektroniczną TUTAJ.

Poniżej prezentujemy spot, który powstał w celach promocji inicjatywy. W powstanie filmu zaangażowała się np. Dominika Figurska. Spot spotkał się z nieprzychylną reakcją środowisk lewicowych.źródła: rv, pr, YT 

 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura