REKLAMA

Pożegnanie Andrzeja Kwalińskiego

Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" Ziemia Radomska informuje, że uroczystości pogrzebowe Andrzeja Kwalińskiego odbędą się 12 stycznia 2021 r. o godz. 11.00 w Radomskiej Katedrze, gdzie zostanie odprawiona msza żałobna za duszę Zmarłego. Po nabożeństwie nastąpi wyprowadzenie ciała Zmarłego na cmentarz przy ul. Warszawskiej 15.
 Pożegnanie Andrzeja Kwalińskiego

POŻEGNANIE

Andrzej Kwaliński (1954-2021)

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego kolegi, inspektora i szefa Państwowej Inspekcji Pracy.

Andrzej Kwaliński swoją pracę w inspekcji pracy rozpoczynał w Oddziale w Radomiu, wchodzącym w skład Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach, a po reformie administracyjnej Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie.

W 1994 r. Andrzej Kwaliński był jednym z inicjatorów utworzenia NSZZ „Solidarność” w PIP,  który miał wówczas status Komisji Międzyzakładowej z siedzibą w Siedlcach. Był jedynym inspektorem pracy z Oddziału w Radomiu, który odważył się tworzyć nowy niezależny związek zawodowy, dbający o pracowników, wyznający i aktywnie pielęgnujący wartości chrześcijańskie. Posiadając fundament moralny, od początku aktywnie włączył się w zmienianie instytucji, w zaangażowanie w realizację misji ochrony człowieka w procesie pracy. Tym ideałom poświęcał  się, niezależnie od zajmowanego stanowiska, okresu pracy, wieku i stanu zdrowia. Jego postawa zawodowa, pielęgnowanie posiadanych wartości przyczyniły się do rozwoju związku NSZZ „Solidarność” w strukturach Państwowej Inspekcji Pracy.
W naszej pamięci zachował się jako człowiek posiadający niezwykłą wrażliwość, dzięki której potrafił odpowiedzialnie realizować się w pracy zawodowej, umiejętnie łącząc ją z działalnością społeczną i niezwykłym oddaniem rodzinie.

Andrzeju spoczywaj w spokoju!

Koledzy i Koleżanki z Komisji Zakładowej
nr 2846 „NSZZ Solidarność”
przy Okręgowym Inspektoracie Pracy w Warszawie

Siedlce, 9 stycznia 2021 roku


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura