REKLAMA

Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność" - Zuza Jabłońska: Nie lubię być słodka i ładna

– Najważniejsze jest to, żeby mieć swoje zdanie. Na dodatek jestem uparta, co często nie jest dobrą cechą, ale w tym biznesie trzeba być upartym, żeby osiągnąć sukces. To nie jest tak, że wysyłają mi jakiś utwór i każą nagrywać piosenkę. To ja mówię „nie” i bronię swojego zdania – mówi Zuza Jabłońska, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, w najnowszym numerze „Tygodnika Solidarność”.
 Najnowszy numer
/ foto. TS

Przypominamy, że "Tygodnik Solidarność" w wersji cyfrowej jest do pobrania za darmo w naszej aplikacji mobilnej.

By bezpłatnie czytać "TS" wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play i App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI

A co jeszcze w rozmowie Bartosza Boruciaka z Zuzą Jabłońską? Piosenkarka opowiada m.in. o swojej najnowszej płycie - „Psycho”. 

– Psycho mogę być w każdej sytuacji. To się może objawiać w życiu prywatnym i zawodowym. A co do tytułu mojej debiutanckiej płyty „Psycho”, to wszystko zamknęłam w albumie i określiłam to jednym słowem. Opisuję siebie, swoje odczucia, to, co mam w głowie i w sercu. Przedstawiam nie do końca dobre strony mojego ja. Nie lubię być słodka i ładna, taka, która mówi „coś tam, coś tam”. Chciałam, żeby moja muzyka się wyróżniała.

Polecamy także artykuł Teresy Wójcik „COVID-19 i rynek pracy UE”

Przed wstrząsem wywołanym przez COVID-19 rynek pracy UE był w mocnej kondycji. Stopa zatrudnienia wyniosła 73,1 proc. w 2019 r. i była najwyższą średnią roczną w historii całej Unii, a stopa bezrobocia spadła szósty rok z rzędu – do 6,7 proc. w 2019 r. Utrzymywały się jednak pewne nierówności strukturalne, np. zatrudnienie osób o niskich kwalifikacjach nadal nie w pełni poprawiło się po kryzysie finansowym w latach 2007-2008. Pandemia spowodowała nagłe zatrzymanie ożywienia na rynkach pracy w UE i całkowicie zmieniła perspektywy.


Aleksander Żywczyk pisze o automatycznych taksówkach. 


Najnowszy model taksówki, który już niedługo wyruszyć ma na ulice największych kalifornijskich miast, będzie wyglądał, jak żywcem wyjęty z filmów science fiction. Doskonale symetryczny, nie będzie miał przodu ani tyłu – pojedzie drogą w obie strony. Kierowcą będzie komputer, który przyjmie od pasażerów zlecenie i płatność kartą kredytową. Pojazd dojedzie do celu bezpiecznie i możliwie najszybciej. Pierwsze autonomiczne taksówki od kilku tygodni dość dobrze radzą sobie w chińskim Shenzhen. 


„Opozycja wewnętrzna” to artykuł Jakuba Pacana o relacjach między PiS-em a Solidarną Polską 

Solidarna Polska – świadomie lub nie – stosuje taktykę PiS wobec AWS sprzed dwudziestu lat. Różnica polega na tym, że Zbigniew Ziobro i jego ludzie wzięli za cel UE. Jak kiedyś PiS protestował przeciw układom i patologiom w III RP, tak dziś SP ciska gromy na patologie w Unii i oskarża rząd o zbyt miękką postawę.
Patrząc na ostatnie działania polityczne Zbigniewa Ziobry i polityków Solidarnej Polski, nie sposób nie dopatrzyć się w nich analogii do działań braci Kaczyńskich w 2001 roku wobec rządów AWS, kiedy to oni sami siebie nazywali „opozycją wewnętrzną” i punktowali rząd Jerzego Buzka z pozycji konserwatywnych. 

Z najmłodszym przewodniczącym regionu, szefem Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego NSZZ „Solidarność” Tomaszem Jeziorkiem rozmawiał Marcin Koziestański.


– Praca lidera związkowego jest ciężkim i stresującym zajęciem. Dlatego trudno jest namówić młode osoby, by zajęły się działalnością związkową. A właśnie to młode osoby mają zupełnie inną wizję prowadzenia organizacji związkowej. I tego nam brakuje, bo przemiany w Polsce spowodowały, że musimy iść w innym kierunku. Solidarność musi być związkiem profesjonalnym


– mówi związkowiec.

W numerze również m.in.: 
- "Tendencja pozytywnie dynamiczna" - Mateusz Kosiński o rosnącej pensji minimalnej 
- "Wydoić Polaków" - Aleksander Żywczyk o gospodarce III RP 
- "Umiemy chronić ptaki drapieżne" Jakub Pacan rozmawia z dr Andrzejem Kruszewiczem, dyrektorem warszawskiego ZOO 
- "Chiny prześcigną Amerykę" - Aleksander Żywczyk o tym, że za osiem lat Chiny będą najsilniejszą gospodarką globalną 
- "Czy wolno pytać o szczepionki i dlaczego nie" - Agnieszka Żurek o szczepionkach na COVID-19
- "Chrześcijaństwo a konserwatyzm" - Aleksandra Jakubiak
- "Przegrał Trump jako szeryf" - Teresa Wójcik o sytuacji w USA 
- Sebastian Pytel recenzuje film "Normalni ludzie" 
- Piotr Łopuszański opisuje książkę "Twórczość na zamówienie" 
- Prof. Marek Jan Chodakiewicz "Nacjonalizmy: tradycyjne i nowoczesne" 
- Mateusz Kosiński rozmawia z Krzysztofem Szujeckim, autorem książki o przedwojennych polskich sportsmenkach 
- Łukasz Bobruk o grze Krzysztofa Piątka w Berlinie i Anna Zielińska próbie wejścia na K2 Magdaleny Gorzkowskiej 

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura