REKLAMA

Julian Lesiński: "Miłość potrafi przezwyciężyć wszystko"

Gdyby nie miłość, to nie spełniłbym wielu moich marzeń. Miłość daje mi siłę i motywację. Zawsze staram się pomagać ludziom w potrzebie – mówi Julian Lesiński, wokalista, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
Julian Lesiński Julian Lesiński:
Julian Lesiński / Materiały prasowe

– Miłość potrafi przezwyciężyć wszystko?

– Zdecydowanie tak. W tych trudnych momentach, które obecnie przeżywamy jest olbrzymią motywacją i oparciem. Miłość jest sensem naszego życia.

– Twojego też. Tak mocno żyjesz miłością?

– Gdyby nie miłość, to nie spełniłbym wielu moich marzeń. Miłość daje mi siłę i motywację. Zawsze staram się pomagać ludziom w potrzebie.

– A jakie to były marzenia?

– Związane z życiem zawodowym i prywatnym.

– Jak udało Ci się nawiązać współpracę z producentami spoza Polski? Mam na myśli szwedzki duet Niklas Bergqvist i Simon Johansson oraz tekściarza Aidana O’Connor.

– W zeszłym roku brałem udział w pierwszym etapie preselekcji eurowizyjnych na Białorusi w Mińsku. Kwalifikacje były otwarte dla wykonawców spoza Białorusi. Wieczorem dostałem maila z propozycją współpracy i potem dostawałem szkice utworów. Pierwszym z nich był „Only Love Can Win”. Jak przeczytałem ten tekst, to od razu go potrafiłem zaśpiewać. Kilka miesięcy później wylądowałem w studiu nagraniowym w Sztokholmie i poznałem się z chłopakami osobiście. To była fenomenalna przygodę. Panowie mieli profesjonalne podejście i doskonałe muzyczne wyczucie oraz umiejętność słuchania artysty z którym współpracują. Takie doświadczenia są bezcenne. One mnie kształtują w odpowiedni sposób jako artystę. Dzięki temu poszerzam swoje muzyczne horyzonty. Na „Only Love Can Win” się nie skończy (śmiech). W Sztokholmie nagraliśmy kilka piosenek, które znajdą się na mojej płycie. Krążek pojawi się w pierwszej połowie 2021 roku. Będę dążył do tego, żeby słuchacze, nie rozstawali się z moją płytą.

– „Only Love Can Win” jest wizytówką tego, co znajdziemy na Twojej nadchodzącej płycie?

Na pewno nie będzie oderwany od całości płyty. Utwory będą lekkie, treściwe i bogate w różne muzyczne zabiegi, gdzie będę mógł pokazać swoje umiejętności wokalne. Płyta będzie odzwierciedleniem mojej duszy.

Rozmawiał: Bartosz Boruciak

 


Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy wziąłbyś udział w Powstaniu Warszawskim?
Tygodnik

Opinie

Popkultura